Новини здоров’я. 24 квітня. Хоча людей, що ведуть з собою «діалоги», не вважають цілком нормальними, цей стиль «спілкування» корисний в повсякденному житті.

Розмова з самим собою виявилася корисною в повсякденному житті

Так, люди, які шукають загублену річ, знаходять її швидше, якщо проговорюють її назву вголос, а маленькі діти краще навчаються, коли говорять самі з собою.

Попередні дослідження показали, що діти краще запам’ятовують, як здійснювати такі дії, як зав’язування шнурків, якщо в цей час говорять з собою вголос. Автори нової роботи з університету Вісконсін-Медісон, США, вирішили з’ясувати, чи корисна така методика для дорослих людей.

В ході експериментів учасникам показували 20 картинок з різними предметами і просили швидко знайти один з них. В інших випадках учасниками давали не зображення, а надруковані назви предметів.

Як виявилося, ті з них, кого просили вимовляти назву шуканого предмета вголос, справлялися із завданням швидше. Це ж підтвердили і експерименти, проведені в супермаркеті, коли людей просили називати вголос продукти, які їм необхідно було знайти.

Автори роботи зробили висновок, що розмова з самим собою впливає на деякі аспекти процесу візуального пошуку, і, можливо, допомагає більш ефективно знаходити шуканий об’єкт.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.