Новини науки. 16 квітня. Американські дослідники медійного ринку взялися за учасників інтернет-спільноти, які вважають активною діяльності – інтернет, а коментарями – так звані “лайки”.

Вчені дослідили "кухонний планктон"

Що приховує таку поведінку: пасивність, або ж “соціальну активність, але тільки, лежачи на дивані”? Для таких користувачів вже придуманий спеціальний термін, проте все ще спірне: “слактивісти”. Походить від англійського слова “Слак”, або “неактивний”.

Питання виявилося хворобливим, і фахівці розділилися на два величезні табори: на тих, хто вважає користувачів виключно “пасивними”, і тих, хто вважає, що любителі ставити тільки “лайки” приносять безперечну користь суспільству і здатні запросто міняти тенденції.

“Це як гучний свист у відповідь на дурниці. Скажімо, коли політики чи бізнесмени не бажають бачити очевидне, або ж відбувається якась несправедливість, за кількістю “лайків”, супроводжуючих інформацію, можна легко зрозуміти реакцію самих жителів тієї чи іншої країни, для яких вершиться та сама політика або ж відбувається будь-який процес, будь то знесення будинку, будівництво неугодного аеропорту або поведінка спірного персонажа”, – стверджують представники Джорджтаунського університету.

Співробітники одного з каліфорнійських консалтингових агентств вважають, що “слактивісти” також приносять великі гроші, накручуючи рейтинги абсолютно будь-якої інформації, включаючи великі обсяги реклами, незважаючи на те, що зусиль майже не докладають. “Слактівісти” також підвищують поінформованість громадськості, витягаючи на поверхню актуальну інформацію.

Існує безліч приводів для глузувань над такими “активістами”, яких іноді дражнять “офісним планктоном” або “кухонними патріотами”. Адже, по суті, говорять противники “лайків”, у таких “активістів” відсутня яка-небудь діяльність.

“Чим більше вони стараються, тим менше уваги приділяють реальності, власному життю, глибше йдуть у кіберпростір, замінюючи справжню активність інтернетом, залишаючи в ньому адреналін і переживання, які легко втрачаються і абсолютно нічого не значать”, – говорить юрист Стів Соберг.

Вірний спосіб принести дійсну користь – “відірватися від екрану комп’ютера і зайнятися справами, а думки, тим більше своєчасні і гострі, почати викладати їх в книгах”.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.