Новини світу. 12 квітня. Парламент Єгипту схвалив сьогодні внесення до законодавства країни поправок, які закриють дорогу до президентських виборів колишнім функціонерам епохи Хосні Мубарака.

Єгипетський парламент готується прийняти непрості зміни до закону

Депутати Народних зборів домовилися “в попередньому порядку” змінити статтю закону “Про політичні права”, куди буде додано статтю, яка забороняє балотуватися на вищий державний пост соратникам Мубарака. Закон ще не прийнятий, депутати приступили до його обговорення, схваливши його “в принципі”, незважаючи на протидію уряду і експертів з права.

По суті, майбутній закон спрямований лише проти однієї людини – екс-глави розвідки і колишнього віце-президента Омара Сулеймана. Його висунення в кандидати в президенти викликало різку протидію всіх ісламістських партій і рухів, а також низки інших кандидатів на вищий пост. Ісламісти, намагаючись закрити дорогу у владу Сулейману, який має реальні шанси очолити державу, роблять все, щоб “протягти” поправку, усвідомлюючи при цьому, що діють врозріз з конституцією країни. Незважаючи на це, вони все одно намагаються реалізувати свою мету максимально наближеним до законного способом.

Як наголошується в законопроекті, ті, хто до 11 лютого 2011 року (тобто до моменту відставки Мубарака) і протягом 10 років займав посаду президента, його заступника, голови уряду, голови (колишньої правлячої) Національно-демократичної партії або її генсека, був членом її політради або секретаріату, не мають права протягом 10 років служити на держслужбі.

Правда, під дію закону у разі його прийняття потрапить і другий кандидат в президенти Ахмед Шафік, який займав при Мубараку посаду міністра цивільної авіації, а в дні революції очолив єгипетський уряд. Єдиним, кого він не торкнеться, буде колишній глава МЗС, який пізніше зайняв пост генсека Ліги арабських держав Амр Муса, оскільки він не був членом правлячої партії, а останні роки негласно був в опозиції Мубараку.

Міністр юстиції АРЄ Адель Абдель Хамід Абдалла вже заявив сьогодні, що майбутній закон суперечить конституції країни. Такої ж думки дотримуються і фахівці з права. Багато вважає, що закон не має шансів на затвердження, оскільки навіть у разі схвалення його депутатами парламенту, більшість в якому займають салафіти і “Брати-мусульмани”, на нього може накласти вето Вища рада НД АРЄ, за якою залишається останнє слово.

Асоціація “Брати-мусульмани” обіцяє в п’ятницю вивести на площу Тахрір тисячі своїх прихильників. Мета чергового “маршу мільйона” – не допустити, як заявляють ісламісти, спроб “залишків режиму” повернутися у владу. Крім того, молодіжний рух Шосте квітня “має намір провести в центрі Каїра аналогічну акцію тиждень по тому”.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.