Новини України. 18 квітня. Генеральна прокуратура України має всі повноваження для того, щоб дозволити зустріч з Юлією Тимошенко.

Генеральна прокуратура України, ГПУ
ГПУ може дозволити зустріч з Тимошенко

Про це повідомляє прес-служба “Фронту змін”.

У юридичному департаменті партії спростовують заяву прес-служби Генеральної прокуратури України щодо відсутності в неї повноважень для надання дозволу на зустріч Арсенія Яценюка з Юлією Тимошенко.

6 квітня 2012 року лідер партії “Фронт Змін” звернувся із заявою до генерального прокурора України, в якій просив забезпечити надання дозволу на побачення 17 квітня 2012 року з Юлією Тимошенко. Проте у цьому проханні було відмовлено, адже станом на вечір 17 квітня Генеральною прокуратурою так і не було надано офіційного дозволу на побачення.

Натомість прес-служба ГПУ поширила заяву про те, що відповідний дозвіл не надано у зв’язку з відсутністю в Генеральної прокуратури України відповідних повноважень. Ця позиція є необґрунтованою, адже Генеральна прокуратура України здійснювала провадження у кримінальній справі щодо Юлії Тимошенко, зауважують в партії.

Крім того, відповідно до статті 5 Закону України “Про прокуратуру” однією з функцій органів прокуратури є нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян, відзначають у “Фронті змін”.

Таким чином, Генеральна прокуратура України, як орган, що здійснював провадження у кримінальній справі щодо Юлії Тимошенко, мала законні повноваження для надання відповідного дозволу на побачення.

Крім того, Генеральна прокуратура України вже надавала дозвіл на зустріч із Юлією Тимошенко та Юрієм Луценком, зокрема, депутатам Європарламенту, Уповноваженому Федерального уряду Німеччини з прав людини Маркусу Ленінгу.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.