Новини світу. 10 квітня. Ряд росіян вже позбулися роботи через згубну звичку, однак три чверті роботодавців все ще не готові слідувати заклику головного санлікаря Росії Геннадія Онищенка.

Більшість роботодавців не готові звільняти спеціалістів-курців

Звільняти курців готові тільки 7% роботодавців з 1 тис., опитаних минулого тижня фахівців дослідницького центру superjob.ru. Не збираються звільняти співробітників через паління три чверті (74%) респондентів, 13% вагалися з відповіддю, а 6% сказали, що в їхній компанії курців просто немає.

При цьому з опитаних порталом роботодавців лише чверть (24%) надають своїм співробітникам спеціально обладнані приміщення для куріння, 1% дозволяють курити на робочому місці, 1% – в туалетах, а 61% – тільки на ганку перед входом.

Між тим, деякі роботодавці вже почали звільняти співробітників за пристрасть до пагубної звички.

Так, пару років тому адміністрація Челябінського трубопрокатного заводу (ЧТПЗ) провела опитування на предмет заборони куріння в цехах і на прилеглій до них території. Цю ідею підтримали трохи більше половини співробітників. У 2010 році ЧТПЗ відкрив два нових сучасних цехи «Висота 239» і «Залізний Озон 32», де була введена заборона на куріння, при цьому при прийомі на роботу всім курцям відмовляли.

Проте пізніше з’ясувалося, що серед співробітників цехів таки є курці, які порушували дисципліну. Своїх робочих місць через паління позбулися вісім співробітників підприємства.

Куратор проекту ЧТПЗ Валентин Тазетдінов розповів, що нововведення дало позитивний ефект – в «некурящих цехах» люди брали лікарняний на 28,6% рідше, ніж в тих, де не було введено заборону на тютюн.

Головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко неодноразово заявляв про необхідність прийняття антитютюнового закону і виступає за заборону куріння в громадських місцях, зокрема, на зупинках громадського транспорту і в під’їздах багатоповерхівок.

А в травні 2011 року Онищенко залишився незадоволений візитом у Білий дім через «нестямний запаху тютюну», який стоїть в коридорах будівлі.

Джерело Взгляд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.