Новини світу. 16 квітня. В Нью-Йорку продали шматки судна “Титанік”.

Меню з "Титаніка" продали за $31 тисячу

З молотка пішли один з квитків на цей круїз, меню з ресторану лайнера і уламки судна, підняті з дна океану.

На честь столітнього ювілею з дня загибелі “Титаніка” в Нью-Йорку пройшли торги, на яких були виставлені речі, що мають відношення до легендарного лайнера. Головним лотом на цьому аукціоні був так і не використаний квиток на нещасливий круїз, що стартував взимку 1912 року. Його продали за 56 250 доларів. Потім учасникам розіграшу було представлено меню з ресторану “Титаніка”, куди, крім дорогої яловичої вирізки з хріном входили такі, м’яко кажучи, незвичні страви як язик кастрованого півня. Меню продано за 31 250 доларів.

Обидва лоти відійшли у володіння приватних колекціонерів, розповів Грегг Дітріх, морський консультант аукціону. За його словами, за порівняно низьку суму пішла відправлена ​​екіпажем судна телеграма, що свідчила: “Ми зіткнулися з айсбергом”. Це повідомлення, продане за 27 500 доларів, було надіслано екіпажем легендарного судна його кораблю-побратиму “Олімпік”, всього за 3 години до страшної катастрофи, в результаті якої загинули понад півтори тисячі осіб.

Цікаво, що незважаючи на ажіотаж, пов’язаний з віковим ювілеєм трагедії, не всі артефакти, що мають відношення до “Титаніку”, знайшли своїх покупців. Так, у володінні засновників аукціону залишилася записка, написана рукою капітана судна “Карпатія”, яке рятувало пасажирів знаменитого лайнера.

“Тим не менше, інтерес до “Титаніка” як і раніше дуже високий”, – заявив Дітріх, додавши, що в неділю в кімнаті, де проходили торги, були присутні 60 осіб.

Деякі колекціонери брали участь в торгах по телефону та Інтернету.

Як розповів Грегг Дітріх, найцікавішим лотом, який пішов з молотка в минулі вихідні, стали куленепробивне скло і три заклепки ілюмінатора, які були підняті з дня Атлантичного океану в ході одного із занурень, що відбувалися дослідниками з 1987 року. Втім, назвати суму, яка була викладена за ці “дрібнички”, чоловік не зміг. Незважаючи на те, що вчорашні торги пройшли більш ніж успішно, найбільший розпродаж останків “Титаніка” ще попереду: свого часу чекають ще 5 тисяч артефактів, які мають відношення до легендарного лайнера.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.