Новини світу. 16 квітня. В окружному суді міста Осло завершився перший день судового процесу у справі “норвезького стрілка” Андерса Берінга Брейвіка.

Андерс Брейвік в суді

Норвезький терорист не визнав своєї провини за скоєні злочини. Він почне давати свідчення у вівторок, 17 квітня.

Обвинуваченого у скоєні подвійного теракту 22 липня 2011 вивели із залу в наручниках і відвезли назад у в’язницю Іла в передмісті норвезької столиці.

Брейвік прибув на засідання в піднесеному настрої і своєрідним жестом привітався з усіма присутніми.

Терористові знову зачитали всі звинувачення, а також імена всіх його жертв – 77 осіб, більшість з яких підлітки.

Прокурори продемонстрували записи з камер спостереження, які зафіксували момент вибуху у будівлі уряду, а також записи переговорів з поліцією вижили на острові Утоя і самого Брейвіка.

Однак ніщо не зворушило “стрілка” більше, ніж запис його власного відео-ролика, що пропагує боротьбу з мультикультуралізмом, який він опублікував у Інтернеті за кілька годин до терактів.

Розглядаючи на великому екрані сторінки свого “Маніфесту” Андерс Брейвік не приховував сліз.


Злочинець нахилився до свого адвоката Гейр Ліппестаду і прошепотів, що “він в порядку, просто його фільм виявився дуже емоційним”.

Звинувачений заявив, що не визнає владу Норвезького суду, і вважає, що має постати перед військовим трибуналом, однак має намір вести себе шанобливо. Андерс Брейвік не вважає себе винним, проте зізнається в скоєні вбивств. Він наполягає на тому, що діяв в рамках самооборони.

На думку терориста, його атаки був необхідними для того, щоб захистити Норвегію від мусульманського засилля. Своєю метою Брейвік вибрав будівлю уряду і молодіжний табір, організований правлячою партією – тією силою, яка дозволила іммігрантам окупувати його країну.

“Процес століття”, як його вже охрестили журналісти, буде тривати не менше 10 тижнів. Свідками виступлять близько 150 осіб. У перший тиждень – з 16 до 23 квітня – свої свідчення даватиме сам підсудний.

Головне питання, відповідь на яке належить знайти сторонам в ході засідань, – чи є Андерс Брейвік психічно хворою людиною чи несе за свої дії повну відповідальність.

Думки експертів-психіатрів розійшлися: суд розгляне два звіти, один з яких визнав обвинуваченого психопатом-шизофреніком, інший же – ментально здоровим.

У разі якщо суд вирішить, що Брейвік хворий, його помістять на примусове лікування в клініку, яке може розтягнутися на все життя. Максимально можливе тюремне покарання осудної злочинцеві за тероризм за законом країни становить 21 рік.

ВІДЕО

Андерс Брейвік вперше з’явився перед публікою в лютому.

За матеріалами euronews, life news, NM

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.