Новини світу. 30 квітня. Італійські неофашисти 29 квітня відкрили меморіальну дошку на будинку, де в 1945 році був розстріляний диктатор Беніто Муссоліні.

В Італії відкрили пам'ятну дошку Беніто Муссоліні

У церемонії, що відбулася в селі Меццегра в Ломбардії, взяли участь близько 200 прихильників фашистської ідеології. Дошку з портретами Муссоліні і його коханки Клари Петаччі освятив священик. На урочистостях був присутній голова адміністрації Меццегри – рішення про встановлення меморіальної дошки було прийнято після схвалення місцевої ради.

Ініціатором заходу виступив Національний союз бійців Італійської соціальної республіки. Ця організація об’єднує ветеранів Другої світової війни, які боролися за Муссоліні в 1943-45 роках.

Ветеранські організації партизан, що воювали з фашистами, засудили церемонію в Меццегре.

Партизани схопили Муссоліні і Петаччі в квітні 1945 року при спробі втекти до Швейцарії. 28 квітня коханців розстріляли в будинку на околиці Меццегри, потім їх тіла перевезли до Мілана і виставили на загальний огляд.

В даний час тіло фашистського диктатора знаходиться в сімейному склепі в місті Предаппіо.

До сих пір будинок, де було вбито Муссоліні і його коханку, був позначений тільки чорним хрестом. Склеп в Предаппіо щорічно відвідують тисячі шанувальників диктатора і звичайні туристи.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.