Новини політики. 18 квітня. Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко прогнозує тривалу відстрочку у вирішенні питання про надання Україні перспективи членства в Європейському Союзі.

Грищенко: Україна має бути непохитною в проведенні своєї зовнішньої політики

Про це він написав у своєму особистому блозі.

“Після приєднання Балкан до ЄС, найбільш імовірно, буде тривала або дуже тривала пауза в процесі розширення… Але якщо так, то не виключено, що буде досить тривала невизначеність в питанні перспективи членства України“, – сказано в повідомленні.

Грищенко також зазначив, що не можна порівнювати в цьому процесі Україну з іншими країнами, оскільки відносно України немає остаточного політичного рішення про її долю в контексті приєднання до ЄС.

“Паралелі між Україною і Польщею, Чехією, Сербією або Албанією – помилкові. І не тому, що ми гірші за Сербію та Албанію. А тому що по Сербії та Албанії в ЄС давно є принципове політичне рішення, а по Україні немає. Хто хоче покласти провину за це тільки на Україну – це їхня справа “, – написав міністр.

На думку Грищенка, Україні слід розвиватися своїми силами. “Нам у цій ситуації залишається будувати Європу в Україні, але бути готовим до того, що це буде в основному нашим національним інтересом і проводитися переважно за наші національні кошти. Це важко, але можливо. І як знак того, що це можливо, бачу успіх Туреччини “, – зазначив він.

Грищенко підкреслив, що Україна повинна слідувати за чітко визначеним шляхом розвитку і бути непохитною в проведенні своєї зовнішньої політики.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.