Новини світу. 19 квітня. “Газпром” повинен продовжити роботу з країнами-транзитерами, незважаючи на розширення газопроводу “Північний потік” і майбутнє введення в дію “Південного потоку”, які повинні забезпечити газотранспортну незалежність Росії.

Газпром
Україна є важливим транзитером для "Газпрому" - Путін

Про це сказав прем’єр-міністр Володимир Путін на зустрічі з главою “Газпрому” Олексієм Міллером.

“Робота з усіма нашими партнерами повинна бути продовжена і будуватися на взаємовигідній основі”, – сказав Путін.

Міллер доповів главі уряду про завершення прокладки морської ділянки другої нитки “Північного потоку” (Nord Stream) і перспективи початку її комерційної експлуатації. Укладання другої гілки пропускною здатністю 27,5 мільярда кубометрів на рік достроково завершилася в середу, комерційні поставки газу почнуться в жовтні, сказав Міллер.

“Ми приступили до виконання пуско-налагоджувальних робіт, у вересні почнеться заповнення другої гілки буферним технічним газом, а в жовтні ми почнемо комерційні поставки”, – сказав Міллер.

Глава “Газпрому” зазначив, що з введенням в дію цього газопроводу “роль і значення України як ексклюзивного транзитера, звичайно ж, минула”.

Путін погодився з тим, що “ексклюзив на транзит нашого газу дійсно зникає”.

“Але саме значення наших партнерів залишається високим, великим, значимим”, – сказав він.

“Я сподіваюся, що (буде продовжена) спільна робота і з Україною, і з Білоруссю, і, можливо, в майбутньому навіть з Туреччиною, мається на увазі, що у нас є “Блакитний потік” по дну Чорного моря», – підкреслив глава уряду Росії.

У лютому “Газпром” вже заявляв, що значення України для експорту російського газу після запуску “Південного потоку” і розширення “Північного потоку” впаде до нуля.

НАК “Нафтогаз” у березні заявляв, що Україна, в разі припинення транзиту російського газу, може перевести свою ГТС в реверсний режим і включити її в загальну газотранспортну систему Європи.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.