Новини України. 3 квітня. Державні інспектори з карантину рослин в Одеській області виявили в партії мандарин небезпечного шкідника – середземноморську плодову муху.

Необхідні санітарні норми проведені

Як повідомляють Agronews, заражений вантаж надійшов з Єгипту. Загальна вага продукції склав 16,8 тонн, передає Цензор.НЕТ.

Повідомляється, що зараз прийнято всі необхідні фітосанітарні заходи – вантаж затриманий і знешкоджений. Фахівцями складено нотифікаційне повідомлення.

Всього протягом минулого року в Україну імпортовано 300 тисяч тонн плодів цитрусових. Єгипет є одним з основних постачальників фруктів.

Плодова муха віднесена до групи небезпечних і шкідливих комах практично у всіх країнах, де вирощуються рослини, які вона може пошкодити. Зокрема, в зону ризику потрапляють цитрусові, інжир, гранат, банан, абрикос, яблуні, сливи, томати, баклажани, тобто ті продукти, які популярні серед українців.

Враховуючи, що обсяги імпортованих плодів з кожним роком збільшуються, фітосанітарна служба посилює контроль за свіжими плодами. Так, минулого року з метою виявлення плодової мухи в Україні було використано більше 2000 феромонних пасток. Фахівці обстежили, в першу чергу, території первинних пунктів ввезення імпортних плодів – плодоовочеві склади, приватні та промислові фруктові сади. Найбільше пасток було виставлено в Одеській, Миколаївській та Запорізькій областях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.