Новини світу. 3 квітня. Після того, як чеська влада оголосила про посилювання правил з працевлаштування для українців, за них заступилися самі чехи.

Європейці не хочуть втрачати українців

Нагадаємо, нова інструкція, яка посилює вимоги до іноземців, була опублікована міністерством праці та соцполітики в лютому 2012 року. А в липні 2012-го вона вступить в силу.

«Отримання дозволу для іноземців на роботи, які не потребують високої кваліфікації (домогосподарки, прибиральники), дуже ускладнено. А на роботу, що вимагає кваліфікованої праці (будівельники, робітники), з’явилися додаткові вимоги по документах, щоб довести рівень своєї кваліфікації», – розповіла чеська журналістка Люсі Трліфайова.

Особливо ратують за наших заробітчан чеські фермери і будівельні компанії.

«Робота у фермерів оплачується низько – зарплата близько 8000 крон (3400 грн). Чехи, навіть безробітні, воліють такій роботі соцвиплати, які становлять приблизно стільки ж. Крім того, робота на фермах – сезонна, а чехи хочуть постійну зайнятість», – розповів головний редактор журналу «Пороги» для українців у Чехії Олекса Лівінський.

А ще в Чехії розгорнулася кампанія проти дискримінації домробітниць. Нагадаємо,  громадська організація із захисту прав мігрантів навіть зняла ролик про домробітницю-українку. На неї кричить студент, у квартирі якого вона прибирає: у нього не виходить вирішити тригонометричну задачку. Українка вирішує її за пару секунд, адже в минулому вона – вчитель математики. Завершується все фразою: «Ви знаєте, хто прибирає вам будинок?»

«Це відповідь на незадоволеність з положенням мігрантів, що працюють в домогосподарствах. Найчастіше це жінки», – говорить Трліфайова. Правда, як розповів Лівінський, українка, яка знімалася в ролику, в інтерв’ю розповіла, що особисто її ніхто не ображає.

В інших країнах Європи, по яким сильно вдарила криза, також є проблеми з працевлаштуванням для українців. Наприклад, Португалія розглядає законопроект, який посилить вимоги до працевлаштування мігрантів.

«Ми збираємося протестувати. Через кризу сильно скорочується кількість робочих місць, але звільняють усіх, як португальців, так і наших. А в Італії, наприклад – роботодавці намагаються спочатку звільнити саме українців», – розповів керівник Спілки українців Португалії Павло Садоха. У Греції ж законодавчо мігрантів не обмежують, проте на заробітки туди їхати зараз безглуздо.

«Ситуація така, що через безробіття греки погоджуються на ту роботу, на яку раніше через низьку оплату йшли тільки іноземці: догляд за людьми похилого віку, прибирання квартир. За рахунок цього зменшується кількість робочих місць, і багато українців уже почали звідси їхати», – розповіла нам мешканка Афін Елліна.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.