Новини світу. 9 квітня. Американський консервативний журнал National Review звільнив колумніста Джона Дербішира за расистські висловлювання, повідомляється на сайті журналу.

Журналіста звільнили через расизм

«Дербі по суті користується нашим ім’ям для популяризації поглядів, які нам абсолютно чужі. Тому нам доведеться розлучитися», – написав головний редактор журналу Річ Лоурі.

Лоурі зауважив, що Дербішир відомий як скандальний автор, схильний до суперечливих тверджень, проте цього разу він перейшов усі межі. У зв’язку з цим в National Review порахували, що більше не можуть дозволяти, щоб ім’я Дербішира асоціювалося у читачів з їх журналом.

Дербішир був звільнений незважаючи на те, що допустив расистські зауваження в статті, опублікованій на веб-сайті, який не має відношення до журналу. Ця стаття під назвою The Talk: Nonblack Version (“Розмова»: Версія для білих), вийшла 5 квітня в онлайн-журналі Taki’s Magazine. У ній Дербішир дає білим підліткам рекомендації, як себе вести у відносинах з чорношкірими або в їх присутності.

У статті, наприклад, говориться, що білим підліткам слід уникати компаній чорношкірих в тому випадку, якщо вони не знають всіх особисто. Крім того, Дербішир пише, що рівень інтелекту у чорношкірих в середньому набагато нижче, ніж у білих, а також не радить заходити в райони, переважно населені чорношкірими, або селитися в містах і районах, якими управляють чорношкірі політики.

Як зазначає The Guardian, в одному з інтерв’ю Дербішир відкрито називав себе расистом і гомофобом, хоча і стверджував, що йому властива толерантність в цих питаннях. Власник журналу, який опублікував статтю, грек Таки Теодоракопулос також неодноразово звинувачувався в расизмі і антисемітизмі, в якому визнавався і сам.

Джон Дербішир – досить відомий в США журналіст і письменник, за освітою математик. Він опублікував кілька книг, в тому числі високо оцінені критиками роман «Сон про Джона Калвін Кулідж» (Seeing Calvin Coolidge in a Dream) і публіцистичнупрацю про історію гіпотези Рімана «Проста одержимість» (Prime Obsession).

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.