Новини України. 5 квітня. В одній зі шкіл невеликого містечка Берегово Закарпатської області навчаються відразу сім пар близнюків.

Вчителька зі своїми ученицями

При цьому три пари – першокласники. Це – Евеліна і Георгіна Нодь, Тетяна та Наталія Трушевський, Вікторія і Юліана Іллеш. За словами їхньої вчительки Ольги Скіри, такий наплив близнюків в її класі став для неї сюрпризом на першовересневій лінійці.

«Я знала, що в мене буде одна пара близнюків – Таня і Наташа, з їх мамою я спілкувалася ще до того, як діти пішли в школу. Але те, що в моєму класі виявиться відразу три пари сестричок, стало для мене шоком. Я злякалася, що не впораюся, хоча дуже мріяла про учнів-близнюків», – каже Ольга Скіра.

Те, що близнюків визначають в один клас, не знало і керівництво школи. Записували так: однакові прізвища – значить, можна в один клас. Адже це можуть бути як родичі, так і однофамільці. На дату народження особливо уваги не звертали.

Зате дівчата на першій лінійці дуже зраділи один одному. Приємно ж усвідомлювати, що й інших людей є по парі.

«У перші дні я думала, що ніколи не навчуся розрізняти близнят. А зараз дивуюся, як їх можна плутати. Адже вони такі різні! У них різні голоси, інтонації, реакція на однакові речі», – каже вчителька.

Дітки ще нехитрі і обдурити педагога спробували тільки один раз. Це були близнючки Евеліна і Георгіна Нодь. Дівчатка з угорської родини і до того, як прийшли в школу, не знали жодного українського слова. Тому навчалися з нуля. Але однією з них мова і читання давалися краще, інший – трохи гірше. Тому Ольга Василівна вирішила позайматися додатково з однією з дівчаток. Ті вирішили схитрувати: на додаткове заняття прибігла та, що краще читає. Втім, хитрість не вдалася: вчителька відразу ж розрізнила сестричок і вивела їх на чисту воду.

У парі Віки і Юлі Іллеш, за словами вчительки, відразу видно, хто лідер з аналітичним складом розуму, а хто – примхлива дівчинка.

«Юля любить поплакати. І навіть Віка каже: це нечесно, Юля розплачеться, – і їй одразу в усьому поступаються», – каже вчителька.

І свій характер Юля тут же показала, не бажаючи сидіти за партою і фотографуватися. Тільки мамі вдалося її вмовити. А Тані і Наташі вистачає компанії один одного. Вони дуже схожі, весь час ходять, тримаючись за ручки.

Ще, помітила вчителька, що навіть незважаючи на різні характери дівчаток, у близнят однакові почерки. Так що зошити іноді важко розрізнити. За словами Ольги Скіри, спостерігати за сестрами дуже цікаво. Так, один раз була ситуація, коли дівчаток пригостили однієї цукеркою на двох. І вони тут же без роздумів поділили її. Якщо до дошки викликають одну дівчинку з пари, то тут же повинна відповісти і інша. Якщо похвалили одну, то тут же потрібно хвалити і іншу.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.