Новини світу. 5 квітня. У Мексиці знову увійшли в моду ювелірні прикраси, зроблені з живих жуків Макеч.

жуки Макеч

«Ювелірні» жуки в Мексиці в моді приблизно з 1980-х років. Виготовлення брошок з Макеч є частиною давньої традиції індіанців майя, що прикрашали безкрилих комах з Юкатанської півострова дорогоцінними камінням та позолотою.

Приклеювання до спинок жуків ювелірних виробів неодноразово викликало протести захисників тварин. Самі жуки абсолютно мирні та нешкідливі, і ідеально підходять для того, щоб грати роль живих повзаючих прикрас.

Щоб жуки не втекли, до них акуратно прикріплюють ланцюжок довжиною близько 5 см зі шпилькою. Пристебнуті до одягу, жуки можуть скільки завгодно плазувати по ньому, але втекти не в силах.

Якщо правильно доглядати за жуком Макеч, він може прожити 3-4 роки в неволі. Втім, жива брошка – задоволення недешеве. Тільки за те, щоб перетнути мексиканський кордон з живим жуком, покупцеві доведеться заплатити мито в $ 500.

Згідно з майянской легендою, колись однієї принцесі не дозволили вийти заміж за її коханого. Тоді на знак протесту вона відмовилася від їжі і води. Бачачи її страждання, якийсь лікар перетворив її в жука Макеч, щоб вона завжди могла бути зі своїм коханим, пришпилена до його грудей.

Джерело Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.