Новини світу. 12 квітня. У Марокко зазнав аварії транспортно-десантний конвертоплан V-22 Osprey.

конвертоплан V-22 Osprey

Загинули двоє американських військовослужбовців, ще двоє отримали поранення. Про це повідомив офіційний представник посольства США в Рабаті Родні Форд.

За його словами, інцидент стався в розташованому на півдні країни районі Там-Там. Причини падіння конвертоплана уточнюються.

Osprey здатні злітати і приземлятися як вертоліт і літати як літак за рахунок переведення двох своїх гвинтових двигунів в горизонтальну площину.

Корпорації Boeing і Bell Helicopter Textron приступили до розробки V-22 ще чверть століття тому. Вони повинні були замінити вертольоти часів в’єтнамської війни.

Конструкторам довелося подолати чимало труднощів. Кілька прототипів і перших вироблених машин розбилося при випробуваннях. Тільки у 2000 році при катастрофах Osprey загинули 23 морських піхотинця.

Однак, за даними Пентагону, конвертоплана V-22 досить добре показали себе у військових операціях в Іраку і Афганістані. Вони можуть доставляти до 24 осіб на відстань до 900 км, розвиваючи швидкість до 620 км на годину. Кожна така машина коштує від 70 до 89 млн доларів.

Джерело newsru.com