Новини світу. 11 квітня. Реалізація політики планового дітонародження, що проводиться у Китаї, дозволить стабілізувати чисельність населення на позначці 1,39 млрд людей до 2015 року.

В даний час в більшості районів Китаю продовжує діяти "політика однієї дитини"

Про це йдеться в плані уряду на 12-у п’ятирічку (2011-2015 рр.), положення якого публікують сьогодні місцеві ЗМІ.

За офіційними даними, на кінець минулого року в КНР проживали 1,34 млрд осіб.
За розрахунками китайського уряду, демографічний ріст в країні продовжить сповільнюватися через скорочення числа жінок дітородного віку.

Буде спостерігатися різке зростання кількості людей похилого віку, оскільки на пенсію вийде покоління, яке народилося під час “бебі-буму” 50-х років минулого століття.

Число працездатного населення досягне піку, а потім почне повільно скорочуватися.
В даний час в більшості районів Китаю продовжує діяти “політика однієї дитини”. Двох дітей дозволяють заводити сім’ям з сільської місцевості, де первістком виявилася дівчинка, а також сім’ям, де обидвоє були єдиними дітьми у родині.

Аналізуючи положення плану, експерти-соціологи роблять висновок, що в найближчі роки Китай не планує серйозно коригувати діючу політику планового дітонародження. Разом з тим, окремі фахівці критикують даний підхід, вказуючи, що в містах в силу соціально-економічних причин вже спостерігається дуже низький рівень народжуваності, і додаткові обмеження приведуть в майбутньому до різкого скорочення працездатного населення.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.