Новини культури. 25 квітня. Стали відомі результати хімічної експертизи картин видатного українського художника Миколи Глущенка «Дніпровські далі» і «Село Біля річкі», які експонуються у Кабміні. Це – копії.

"Село біля річки" Миколи Глущенка

«Характер люмінесценції цинкового білила у фарбовому шарі, а також ступінь висиханняф арбового шару всіх відібраних проб відповідають живопису, створеному в ХХІ сторіччі», – сказано в експертному висновку для міністерства культури. Подібні висновки підтверджує і стилістична, тобто візуальна експертиза. Деякі мистецтвознавці припускають, що копії картин Глущенка виконані протягом 5-10 останніх років.

«Підуть наступні дії правоохоронних органів. Коли були створені ці підробки? На якому етапі вони потрапили в Кабмін – з Національного музею? Хто з керівників Національного музею і чиновників причетний до цієї обурливою історії? Повторюся, ці питання вже не до міністра культури, а тільки лише до слідства », – заявив міністр культури Михайло Кулиняк.

Мінкульт підготував указ, згідно з яким всі національні музеї повинні представити екстрену звітність щодо наявності та збереження картин, які передані з музейних фондів в інші установи.

За матеріалами ZN.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.