Новини культури. 28 квітня. Невідому чернетку одного з найулюбленіших читачами у всьому світі творів французької літератури – казки Антуана де Сент-Екзюпері “Маленький принц” – знайшли у Франції.

Знайдено чернетки невідомих глав "Маленького принца"

Експерти аукціонного дому “Арткюріаль”, розбираючи пачку листів, переданих колекціонером для продажу на майбутніх 16 травня торгах, виявили два листки найтоншого паперу, вкритих нерозбірливими карлючками і виправленнями. Яке ж було їх здивування, коли після кропіткої роботи вдалося встановити, що їм в руки потрапили раніше не відомий текст і версії двох глав “Маленького принца”.

“Я аж підскочив, коли зрозумів, що мова йде про чернетку “Маленького принца” Сент-Екзюпері. Це так хвилює”, – розповів експерт “Арткюріаль” Олів’є Девер.

Тим часом сам власник чернеток і не підозрював, яку цінність він має – в буквальному сенсі: за рукопис розраховують отримати від 40 до 50 тис євро, що в десять разів перевищує вартість рядового автографа знаменитого французького льотчика і письменника.

За словами Олів’є Девера, чернетка датується, ймовірно, 1941 роком, і таким чином є більш ранньою версією, ніж та, якою володіє Національна бібліотека Франції. Всього, за словами експерта, існує чотири машинописні копії з авторською правкою. А остаточний варіант рукопису був опублікований у 1943 році і з тих пір міцно влаштувалася на вершині рейтингу французьких книг, які найбільше перекладаються і продаються в усьому світі. Він зберігається в Бібліотеці Пьєрпонт Моргана у Нью-Йорку.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.