Новини світу. 17 квітня. У Чеченській республіці під час дорожніх робіт виявили можливу кладку динозаврів.

Фрагменти знахідки візьмуть більш детально вивчення

Зараз знахідку обстежують вчені. Щоб дістатися до артефактів і взяти зразки для лабораторії, їм довелося освоїти і альпіністські навички.

Це перша наукова експедиція в високогірний Шаройський район Чечні після завершення військових дій на території республіки. У складі групи наукові співробітники чеченської академії наук, члени географічного товариства, викладачі ВНЗ та студенти. Сьогодні вони мають намір взяти фрагменти знахідки з собою для більш детального вивчення.

Перша експедиція виявилася по-справжньому екстремальною. На висоті двох тисяч метрів доводиться бути особливо обережними, побоюючись каменепаду. Нарешті вдається отримати і необхідний екземпляр з найбільш явними ознаками присутності слідів шкаралупи, білка та жовтка.

“Складається одна єдина думка, що це скам’янілі яйця динозаврів, іншої думки немає, бо їх тут багато, в одному місці кілька десятків штук. Яйцекладка різних розмірів від 23 сантиметрів до метра”, – розповідає завідувач лабораторією ландшафтних досліджень ЧДУ Сайд-Емін Джабраїлов.

Деякі ж з учасників експедиції не поспішають з висновками, однак, унікальність знахідки не виключають. “У будь-якому випадку це унікальний об’єкт, ось те що ми тут бачимо це унікальні речі, які потрібно досліджувати”, – підкреслює завідувачка кафедрою фізичної географії ЧДУ Лариса Біткаева.

Останнє слово буде за палеонтологами, поки ж вчені вважають, що на цьому місці існувало кілька яйцекладок різних динозаврів – звідси й така різниця в розмірах. Ті, що були менші за своїх родичів, спеціально відкладали яйця ближче до великих особин, щоб разом протистояти небезпеці.

В даний час фрагмент передбачуваного артефакту готується до відправки в спеціальну лабораторію міста Єсентуки. Уже після вуглеводневого аналізу вчені зможуть точно сказати, що ж все-таки знайдено в горах Чечні.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.