Новини світу. 29 квітня. Використання тренованих соколів і яструбів для запобігання зіткнень літаків з птахами почалося на півдні Бразилії, повідомила урядова служба аеропортів країни Infraero.

Число зіткнень повітряних суден з птахами вдалося знизити на 80%

Пілотний проект впроваджений в аеропорту столиці штату Ріу-Гранді-ду-Сул, міста Порту-Алегрі, де з грудня 2011 вдалося перехопити 156 птахів, які представляли потенційну загрозу для літаків, зазначає відомство.

За даними Infraero, на стадії експерименту в 2009 і 2010 роках число зіткнень повітряних суден з птахами вдалося знизити на 80%. Ці результати були визнані успішними, шість яструбів і п’ять соколів офіційно заступили на службу з охорони повітряного простору аеропорту Порту-Алегрі від птахів.

Кінцевою метою проекту, вартість якого склала 700 тис бразильських реалів (370 тис доларів), є повне викорінення пригод подібного роду в зоні відповідальності аеропорту.

Винуватцем зіткнень у Бразилії найчастіше стає гриф-урубу – великий птах вагою до 2 кілограмів (розмах крил – 1,5 метра). Цей птах-падальник повсюдно поширений в Америці, де займає екологічну нішу європейської ворони. При зіткненні грифа з літаком може виникнути аварійна ситуації і навіть авіакатастрофа.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.