Новини культури. 3 квітня. У світових ЗМІ щодня з’являються статті про те, що той чи інший твір мистецтва було продано за рекордну суму, яка, як правило, вимірюється сотнями тисяч доларів.

Це був портрет Руді Велі з яскраво-червоними губами

Новина про продаж малюнка Енді Ворхола вибивається з цього ряду. Роботу знаменитого художника продали за п’ять доларів.

Британський колекціонер та бізнесмен Енді Філдс з графства Девон подорожував зі своїми друзями по Штатам і вирішив зазирнути на гаражний розпродаж, який влаштував у себе на задньому дворі один мешканець околиць Лас-Вегаса.

Серед іншого Філдс придбав у чоловіка кілька малюнків, які обійшлися йому всього в п’ять доларів. Коли через якийсь час американець вирішив вставити “гаражні” твори мистецтва в нові рамки. Він виявив, що за однією з робіт захована ще одна картинка.
Це був портрет чоловіка з яскраво-червоними губами, яким при більш пильному вивченні виявився американським співаком Руді Велі, популярним в 1930-х роках. За словами Енді Філдса, він “прочитав стиль Ворхола по губах намальованого ним артиста”.

Колекціонер відніс малюнок до оцінювача, і той підтвердив припущення бізнесмена: робота, яка дісталася британцеві всього за п’ять доларів, коштує майже півтора мільйона доларів.

Як розповів Філдс, цей малюнок Ворхол намалював, коли йому було 10-11 років. Тоді майбутній майстер поп-арту ще не вмів “штампувати його як треба”, однак риси, що сформували унікальний стиль художника, помітні навіть на його ранніх роботах.

Незважаючи на таку удачу, британець не збирається продавати раритет. Принаймні, протягом найближчих років. Філдс планує здати невідому роботу Ворхола в художній музей, щоб всі бажаючі могли нею помилуватися.

Західні журналісти не повідомляють, як відреагував на цю новину колишній власник унікального малюнка. За деякою інформацією, художній твір дістався йому від родички, яка була знайома з Ворхолом. Філдс вважає, що жінка сховала неймовірно цінний малюнок за однією з картин для більшого збереження, проте незабаром забула про його існування.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.