Новини світу. 23 квітня. Одна пачка сигарет в Новій Зеландії може коштувати 100 доларів.

Нова Зеландія бориться з курінням шаленими цінами на сигарети

Таку ціну пропонує Міністерство охорони здоров’я країни з метою боротьби проти куріння.

МОЗ Нової Зеландії має намір повністю “очистити” країну від курців до 2025 року. В документі, який передбачає план боротьби з тютюнопалінням, відомство, зокрема, розглядає встановлення вартості однієї сигарети за ціною 5 доларів.

Один з варіантів, які Міністерство розглядає, передбачає збільшення вартості пачки з 20 сигарет на 10% кожного року, починаючи з 2013 р. до 2025 р. Таким чином в 2024 році сигарети коштуватимуть 40 доларів.

Проте інший варіант базується на різкому одноразовому підвищенні ціни на 30-60%, а пізніше на 30% кожного року до 2020 р. Ціна за пачку тоді складе 100 доларів. Таким чином, сподіваються в уряді країни, в 2025 році Нова Зеландія може повністю побороти куріння. Проте цю модель в МОЗ країни назвали “скоріш за все нереальною”.

Найбільш ймовірний варіант передбачає різке підвищення ціни на пачку сигарет з наступного року і по 10% всі наступні роки до 2025. Тоді вартість 20-ти сигарет сягне 60 доларів.

Також в документі, підготовленому Міністерством охорони здоров’я Нової Зеландії, розглядається можливість заборони куріння в авто, коли там знаходиться дитина, збільшення антитютюнової реклами та заборона продажу сигарет в зоні duty free.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.