Новини світу. 10 квітня. Траурна церемонія пройшла в британському місті Саутгемптон в рамках пам’ятних заходів, приурочених до сторіччя загибелі пароплава “Титанік”.

Титанків, корабель
У Великобританії відкрили музей "Титаніка"

Для жителів Саутгемптона трагедія “Титаніка” носить майже особистий характер – більше 500 членів екіпажу “непотоплюваного” пароплава були уродженцями цих місць.

В ході церемонії нащадки загиблих моряків поклали квіти на пристань, від якої відчалив нещасливий пароплав. Опівдні на пристані була оголошена хвилина мовчання, під час якої прозвучала запис пароплавного гудка “Титаніка”. Закінчилася церемонія виконанням гімну Nearer My God To Thee, який сто років тому грали музиканти судна під час відплиття.

Раніше повідомлялося, що Саутгемптон, звідки рівно 100 років тому вийшов у свою єдину подорож “Титанік”, відзначить у вівторок цю дату відкриттям нового музею і меморіальним парадом школярів.

Сотні дітей пронесуть вулицями міста портрети загиблих на легендарному лайнері жителів Саутгемптона. На зворотному боці плакатів буде написано все, що про них відомо.

На “Титаніку” загинуло більше 1500 чоловік, скільки саме було з Саутгемптона, невідомо, але точно встановлено, що з 685 членів екіпажу, чиї життя забрала трагедія, 538 були зареєстровані саме тут, при різних організаціях та компаніях портового міста.
Процесія закінчиться у будівлі нового музею, спорудження якого обійшлося в 15 мільйонів фунтів стерлінгів.

Вдень мер Саутгемптона Террі Метьюс відкриє музей разом з олімпійським чемпіоном з веслування, телеведучим Джеймсом Крекнеллом. До них приєднаються двоє школярів восьми і шести років – брати Генрі і Вільям Уорд – правнуки пожежного Джорджа Кеміша, який вижив на “Титаніку”.

Відкриття експозиції стане кульмінацією п’ятирічного проекту. Музей розміститься в будівлі 1930-х років колишнього поліцейського управління і суду, до яких був прибудований новий павільйон.

Тут буде розказана історія членів екіпажу, які жили в Саутгемптоні, і про наслідки морської катастрофи для міста і його жителів. Проте Музей присвячений не тільки часу “Титаніка”, але і в принципі портової історії міста та людей, які його відвідували.

Відкриття пройде рівно в той день, коли “Титанік” відчалив до Нью-Йорку від одного з доків в порту. Два дні тому з порту вийшов меморіальний круїз по маршруту знаменитого лайнера, який за 12 днів має намір закінчити шлях “Титаніка” і дістатися до США.

“Титанік” – британський пароплав компанії “Уайт Стар Лайн”, другий з трьох пароплавів-близнят типу “Олімпік”. Найбільший пасажирський лайнер у світі на момент свого спорудження. Під час першого рейсу 14 квітня 1912 року зіткнувся з айсбергом і через 2 години 40 хвилин затонув.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.