Новини медицини. 25 квітня. Сьогодні весь світ веде боротьбу з ожирінням, а особливо, Америка, де 7 осіб з 10 страждають надлишковою вагою. Четверо з цих семи – ожирінням.

Великий платить двічі

Тим часом з’явилася дискримінація людей із зайвою вагою, яку можна порівняти з расовою дискримінацією. Вона виражається в тому, що повну людину обмежують при прийомі на роботу, пропонують низьку зарплату, частіше звільняють. А пов’язані ці обмеження з тим, що роботодавець вважає таких людей ледачими, недисциплінованими, неакуратними. В Америці навіть придумали назву цьому явищу – сайзизм (sizeism).

Як ще ущемляються права людей з надмірною вагою в світі?

Введення податку на фаст-фуд.

Раніше різні країни підвищували акцизи на алкоголь і тютюнові вироби, щоб поборотися з цими недугами, тепер вирішили ввести податок на швидке харчування.

Так, в Угорщині і Данії в 2011 році були підвищені податки на фаст-фуд, де перевищено вміст насичених жирів.

Американські дослідники вважають, що це досить ефективний метод боротьби. Провівши спостереження за людьми, було встановлено, що податок на ці продукти знижують їх споживання, що сприяє схудненню в середньому на 2 кілограми в рік.

Подвійна плата за авіаквиток.

Деякі європейські авіакомпанії вимагають купувати два квитки на одну особу з ожирінням, інакше вона може бути навіть недопущеною до перельоту. Деякі пропонують подовжений ремінь, але, якщо цей метод не допомагає, то потрібно також сплатити друге місце. Такі заходи пов’язані з незручностями перевезення та безпекою пасажирів. Так, одного разу одному чоловікові довелося провести стоячи майже весь семигодинний переліт, а все через те, що поруч сидів повний чоловік.

Крім комфорту, такі заходи пов’язані ще й з фінансовими проблемами. Так, було встановлено, що за останні 10 років середня вага кожного пасажира збільшилась в середньому на 2 кг. А це впливає на перевантаження літака, яке пов’язане з витратами на пальне, крім того, це впливає на додаткові викиди в навколишнє середовище.

Економісти пропонують зважувати пасажирів разом з багажем, щоб не було переваження, в іншому випадку доплачувати за кожен зайвий кілограм.

Штраф за недотримання дієти.

Повні люди обходяться дорожче державі, на них витрачаються великі суми грошей на охорону здоров’я і втрачається у зв’язку з непрацездатністю цих громадян. Так, влада штату Арізона в Америці пішли на радикальні методи. Вони ввели новий податок для товстунів, які ігнорують вказівки дієтологів. Ці люди повинні щорічно доплачувати по 50 доларів. Від податку звільняються люди, схильні до повноти за станом здоров’я і сім’ї з дітьми.

Критики вважають, що подібний метод сильно вдарить по кишені і без того не багатих людей. А от схуднути він їм ніяк не допоможе. Для того щоб скинути зайву вагу потрібна сила волі, а їй мають тільки 5% американців.

Корпоративний штраф за обсяг талії.

Японська влада розпорядилася ввести корпоративний штраф на компанії, де працюють люди з надмірною вагою. Для цього щорічно всі співробітники будуть проходити медичні огляди, де крім загальної діагностики організму, будуть вимірювати об’єм талії. Так, для чоловіків нормою є 85 см, а для жінок – 90см. Порушення норми штрафується.

Вважається, що влада Японії прийшла до такого методу, щоб зменшити державні витрати на лікування повних людей і перенести ці витрати на плечі компаній.

Штраф за провал фітнес-тесту.

У Великобританії уряд спочатку хотів ввести податок на фаст-фуд, як в Європейських країнах. Але потім вирішили навести порядок серед служителів закону. Як виявилося, половина всіх полісменів страждають надлишковою вагою, 19% – огрядні люди, а 1% – з ожирінням. Тому влада вирішила проводити частіше тести на фізичну підготовку співробітників поліції, якщо тест буде провалено 3 рази, то з полісмена стягується штраф, тобто 8% із зарплати.

Керівництво британського МВС схвалило цю ініціативу, а от самі поліцейські залишилися незадоволені. Поряд з підвищенням пенсійного віку та скороченням бюджету, всі ці методи виглядають, як економія на служителях порядку.

За матеріалами Медичний центр НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.