Новини України. 12 квітня. Тільки 7% українців витримують весь період Великого посту.

Посту дотримується десь 15-20% українців

Такі дані соціологічного опитування повідомила соціологічна група «Рейтинг», повідомляє ГолосUA.

Ще 11%, за даними дослідження, дотримуються посту лише в окремі дні, 15% – намагаються постити, але не завжди виходить, ще 5% – хотіли б, але не дозволяє здоров’я, 60% – точно не дотримуються Великого посту.

Як свідчить дослідження, найбільш віруючі дотримуються посту на Заході (15% – на весь період, 28% – лише в окремі дні), відповідно, це греко-католики. Найменше – на Сході. Віруючі УПЦ (КП) дещо частіше дотримуються посту, ніж віруючі УПЦ (МП).

Практично не дотримуються посту віруючі, які не відносять себе до жодної конфесії і невіруючі.

Згідно інформації, ніж старше респонденти, чим нижче рівень їх освіти, тим більше вони дотримуються посту. Дотримуються посту в основному жінки та мешканці сільської місцевості. Також серед старших людей більше тих, які хотіли б дотримуватися посту, однак їм не дозволяє здоров’я.

Головною метою дотримання посту, на думку 59% опитаних, є духовне очищення. Рідше люди постять з метою очищення організму (15%) або з метою схуднення (3%). Ще кожен шостий дотримується посту тому, що так прийнято.

80% респондентів, які строго дотримуються посту, роблять це з метою духовного очищення. Тоді як серед тих, які лише намагаються, значна частина постить, бо так прийнято.

У період посту опитані найлегше готові відмовитися від їжі тваринного походження (70%), менше – від споживання алкоголю і сигарет (58%), розважальних заходів та урочистостей (50%) і вживання нецензурних слів (40%). Практично не готові відмовитися від перегляду розважальних телепрограм (20%) і інтимних відносин (19%).

Опитування було проведено 15-16 березня методом формалізованого інтерв’ю 2000 респондентів віком від 18 років і старше у всіх регіонах Україні. Похибка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.