Новини політики. 21 квітня. Віце-прем’єр – міністр соцполітики Сергій Тігіпко не може переконати організації інвалідів відмовитися від отримання інвалідами автомобілів.

Сергій Тігіпко
Близько 40 років деякі люди стоять в черзі на автомобілі

Про це він сказав в п’ятницю в Черкасах, пояснивши, що Україна є єдиною країною, де інвалідам видають автомобілі.

“Мене це турбує, і я не бачу, як проблему можна вирішити. Близько 40 років деякі люди стоять в черзі на автомобілі. Ми порахували, що кожен інвалід, який стоїть у черзі, міг би щомісяця отримувати 200 грн на проїзний, але я з ними кілька дискусій провів – не можу переконати”, – сказав Тігіпко.

У той же час, він запевнив, що вперше за багато років усіх інвалідів в Україні забезпечать протезами і візками.

За його словами, в минулі роки вдавалося забезпечити 60-70% людей з особливими потребами, а в цьому році передбачені кошти на стовідсоткове забезпечення. При цьому Міністерство соціальної політики відмовилося від проведення тендерних процедур.

“Тепер ніяких тендерів по візках ми не проводимо в міністерстві. Бо була проблема. Якось провели тендер і роздали китайські візки, які через три місяці зламалися. Ми зробили так, що тепер є ваучер і є 16 типів візків. Інвалід отримує ваучер, вибирає візок, віддає ваучер організації, а організація віддає його міністерству і отримує гроші”, – пояснив Тігіпко.

За його словами, схожий механізм застосовуватимуть і до лікування “чорнобильців“.

“На це виділено 360 млн грн. Ніяких тендерів серед підприємців, які оздоровлюють “чорнобильців”, не буде. А буде ваучер. Кожен “чорнобилець” сам буде вибирати ту установу, куди він хоче їхати лікуватися. Йдеться про заклади Міністерства охорони здоров’я. І нам тільки треба створити хороший сайт, щоб люди самі вибирали”, – сказав віце-прем’єр.

За матеріалами Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.