Новини культури. 12 квітня. Виступ гурту “Тартак” 17 травня в рамках цьогорічних Днів студентської культури в польському місті Люблін скасували через пісню про УПА.

Полякам не сподобалася пісня Тартака

“Неприємно, коли відміняються концерти… Хотілося б виступити саме на цьому фестивалі, він традиційний, престижний, має потужний склад учасників. Там виступатиме моя улюблена група… Так, ми співаємо в деяких піснях про людей, які захищали Україну від ворогів, і дуже прикро, що тоді іноді ворогами ставали наші сусіди, поляки. Але я не думаю, що факти з минулого ми будемо переносити в майбутнє”, – заявив Положинський.

Невдоволення поляків, зокрема, викликала пісня групи “Не кажучи Нікому”, у відеокліпі якій використані фотографії воїнів УПА часів Другої світової війни. Героєм пісні є молодий чоловік, який вирішив йти в повстанці. Зйомки проходили в напівзруйнованому Загорівському монастирі на Волині.

Польське видання Dziennik wschodni (Східний щоденник) опублікувало повідомлення про рішення Люблінського мера Кшиштофа Жука скасувати запрошення групи “Тартак”.

У повідомленні говориться, що цю групу не захотіли слухати польські студенти.

“Студенти звернулися до нас. Це їхнє свято, вони мають право”, – сказав люблінський голова, повідомивши, що раніше групу запросили міністр культури, міністерство закордонних справ і Національний культурний центр враховуючи популярність “Тартак” серед поляків.

Рішення “Чітке немає Тартаку” поляки-студенти вирішили на сторінках соціальної мережі Facebook. На сторінці для голосування зображений перекреслений портрет провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери.

Джерело Цензор.НЕТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.