Новини світу. 12 квітня. Кримінальний вирок за фрази «бог – це міф», «духовенство не вірить в бога» і ще за кілька аналогічних висловлювань отримав житель Росії Дмитро Лебедєв.

Росіянина Дмитра Лебедєва засудили за "крамольні" думки про церкву

Репортер Piter.tv отримав можливість вивчити унікальний документ і поговорив з учасниками процесу.

У поле зору правоохоронних органів 39-річний Дмитро Лебедєв потрапив після того, як в 2009 році почав обговорювати і засуджувати клерикалізацію країни в інтернеті.

При цьому церква критикувалася в блозі жителя Нижнього Новгорода Дмитра Шубіна і першим об’єктом для атаки правоохоронців став саме він. А житель Гатчини Дмитро Лебедєв став у цій справі співучасником і крамольні тексти, написані ним, лягли в основу кримінальної справи, порушеної Гатчинською міською прокуратурою.

Ось один з цих текстів, визнаних Гатчинському судом, за участю в процесі представника московської єпархії, блюзнірським і єретичним:

«… Озирніться навколо – це тільки церква вселила вам, що пішовши проти представників бога, «священного» духовенства, ви станете відступниками… Але вони ж то не вірять в бога, вони прекрасно пам’ятають, як зневажали язичництво на Русі, як рубали волхвів за їх відмову прийняти християнство, як переслідували старообрядців. Вони прекрасно знають, що їх бог – це міф, тому, під час проповіді вони думають тільки про те, скільки принесе «свічковий дохід»… Наші дії спрямовані проти РПЦ, проти вищого духовенства, так як люди повинні знати правду, люди повинні знати що в кожному з нас є бог, в комусь він проявляє себе яскравіше, в комусь він дрімає. Так от, в тих людях, які позиціонують себе як вище духовенство, він дрімає».

Прес-секретар Слідчого управління СК Росії по Ленінградській області Юлія Матолигіна розповіла про підсумки цього кримінального переслідування.
За словами Юлії Володимирівни, до групи з розслідування справи був включений кращий слідчий з особливо важливих справ, оскільки справа викликала великий суспільний резонанс.

Інші подробиці нам повідомив по телефону старший слідчий з особливо важливих справ Артем Михайлов, який працював над цією справою. За словами Михайлова, що згадуються у вироку фрагменти критики РПЦ не були ключовими при підготовці звинувачення – головним козирем звинувачення стало назву групи, де обговорювалася РПЦ. Назва була така: «Убий патріарха».

Тому, крім звинувачень у блюзнірстві, у справі Лебедєва та Шубіна фігурувало звинувачення в насильстві. При цьому воно, як не дивно, цілком було засноване на забобони фігурантів справи. Справа в тому, що Шубін і Лебедєв не були атеїстами, вони були каббалістами і вірили, що якщо думати про людину погано, їй теж буде погано.

Новгородський окультист Дмитро Шубін вирішив провести у своєму блозі уявну акцію під назвою «Убей патріарха». Акція мала на увазі чисто ритуальне вплив – на думку окультистів, люди, яким не подобається РПЦ та її сановники, мали в один і той же час подумки бажати їм смерті.

Це і стало основою для вироку. Адже, за версією слідства, бажати людині смерті – значить, закликати до насильства.

Більше того, у вироку містяться описи ще більш страшних уявні злочини.

Цитуємо вирок: «висловлювання (Лебедєва) містять приховано спонукання, звернене до потенційних читачів, діяти, щоб «наступні покоління не були гнані духовенством», «боротися за майбутнє», в якому не буде ніяких релігій, де кожна людина буде вільною у своїх думках, своїх ідеях».

Показово, що Дмитро Лебедєв скористався послугами безкоштовного, призначеного судом адвоката. За порадою цього адвоката він визнав свою провину і погодився на співпрацю зі слідством, щоб отримати не найсуворіше покарання з усіх можливих варіантів – тобто реальне позбавлення волі. В результаті обвинувальний вирок їм не оспорювався і не оскаржувався.

Незважаючи на очевидну безглуздість цієї справи, фахівці Петербурзького науково-дослідного центру з вивчення екстремізму не вважають кримінальне переслідування за інакомислення проблемою.

Глава експертного центру Сергій Кузнецов заявив, що карати за уявні злочини можна і потрібно. Він навів приклади із західної юридичної практики, коли модельєра Джона Гальяно засудили до штрафу в 22 000 євро за публічні антисемітські висловлювання, але не пояснив, як пов’язана критика релігійних забобонів з націоналізмом.

Цікаво, що це кримінальне переслідування звело в могилу першого фігуранта цієї справи Дмитра Шубіна – він помер у серпні минулого року. Кепські справи і у Дмитра Лебедєва: за вироком суду у нього відібрали на користь держави єдиний ноутбук – як знаряддя злочину. А ось у Кирила Гундяєва, керівника РПЦ, все добре – не спрацювала затія каббалістів.

Найдивовижніше, що всі єретичні висловлювання підсудного Дмитра Лебедєва суддя Гатчинського суду Попова М. Ю. сором’язливо сховала від поглядів громадськості – у вироку цитуються лише фрази з висновків експертів, але не самі тексти, які стали основою для обвинувачення.

При цьому повні та точні цитати підсудного досі доступні в блозі померлого Дмитра Шубіна. Більше того, велика частина цих цитат є практично дослівним викладом позицій Карла Маркса, Володимира Леніна, Еріха Фромма, Зигмунда Фрейда, Альбера Камю, Віталія Гінзбурга, Стівена Хокінга та інших мислителів. Коли Гатчинський суд добереться до їх праць, ми вам повідомимо.

Джерело piter.tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.