Новини світу. 6 квітня. Федеральний окружний суд Нью-Йорка засудив 44-річного росіянина Віктора Бута до 25 років позбавлення волі і виплати штрафу в розмірі $ 15 млн.

Віктор Бут сидітиме 25 років

Суддя Шира Шейндлін винесла вирок, ґрунтуючись на вердикті колегії присяжних, що в листопаді 2011р. визнали російського бізнесмена винним у злочинній змові з метою продажу зброї повстанцям з “Революційних збройних сил Колумбії” (FARC).

Відзначимо, що держзвинувачення вимагало засудити росіянина до довічного позбавлення волі. У своєму останньому слові Бут заявив, що невинний. За словами росіянина, він не збирався нікого вбивати, і не мав наміру продавати зброю кому б то не було.

Бут, якого в США називають не інакше як “торговець смертю”, був затриманий в 2008р. в Таїланді за запитом американської прокуратури. Два роки по тому він був екстрадований до США, де і відбувся судовий розгляд.

Суд присяжних 2 листопада 2011р. визнав його винним за чотирма пунктами звинувачення. Всі вони будуються на свідченнях двох інформаторів американського відомства з боротьби з наркотиками, які виступали в ролі покупців зброї від імені колумбійської терористичної організації FARC.

Сам Бут вказує, що не мав ніяких злочинних планів і з самого початку здогадувався, з ким має справу. Всі свої слова він називає блефом і зазначає, що не міг здійснити подібну операцію, тому що не мав ніякої зброї. У лютому 2012р. офіційні представники МЗС РФ заявляли, що домагатимуться видачі бізнесмена на батьківщину.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.