Новини культури. 9 квітня. Ювілейна “Ніка” назвала своїх лауреатів у 25 разів – абсолютним лідером за кількістю перемог у номінаціях став перший фільм Андрія Смирнова за майже 30 років “Жила-була одна баба”.

В Росії вручли "Ніку"

Картина “Жила-була одна баба” про історію тамбовської селянки, якій доводиться пережити шлюб з п’яницею, згвалтування, війну, революцію, махновців, продзагони, антоновщіну і розстріл коханого, у щорічній церемонії вручення “Ніки” забрала цілих шість нагород. Головну, за кращий ігровий фільм і за найкращий сценарій, отримувати иходив сам режисер картини. “Ніку” за кращу жіночу роль отримувала Дар’я Екамасова, яка виконала у Смирнова роль Варвари. Однак нагороду їй довелося розділити з Надією Маркіною, що зіграла у фільмі Звягінцева “Олена”.

Картині “Олена” пощастило трохи менше. Один з найбільш обговорюваних російських фільмів минулого року, який зібрав цілий букет нагород, у тому числі спеціальний приз каннського “Особливого погляду” і чотирьох “Золотих орлів”, отримав чотири статуетки “Ніки”. В цілому “Олена” повторила свій успіх на “Золотому орлі”, отримавши нагороди в тих же номінаціях: за режисуру – Андрій Звягінцев, операторську роботу – Михайло Крічман і жіночу роль другого плану – Олена Лядова.

Звягінцев виходив на сцену двічі, в тому числі за призом Крічмана, який, за словами режисера, приїхати не зміг, так як працює над черговим проектом. Одну з головних “Нік”, що потрапили в колекцію “Олени”, отримала Надія Маркіна за кращу жіночу роль.

Кращу чоловічу роль виконав, за рішенням Академії, Сергій Гармаш у фільмі “Дім”.

У фаворитах Академії не виявився самий касовий російський фільм року “Висоцький. Дякую, що живий” Петра Буслова. Стрічка про гастролі Володимира Висоцького в Узбекистані, спочатку висунута в шести номінаціях, була відзначена за роботу звукорежисера і за роль Дмитра Астрахана, названого “Відкриттям року” нарівні з 12-річним Михайлом Процько, який зіграв у стрічці “Сибір. Монамур”.

Але найбільше не пощастило команді, яка працювала над фільмом “Шапіто-шоу” – п’ять номінацій, у тому числі і головних, і не однієї перемоги. Майже чотиригодинний фільм Сергія Лобана “Шапіто-шоу” став сенсацією на ММКФ, отримавши “Срібного Георгія”, а потім і дещо менш статусних призів на інших фестивалях, і одним з лідерів глядацьких симпатій Роттердамського кінофестивалю. Але Академія кінематографічних мистецтв за нього так і не проголосувала.

З примітних рішень Академії в цьому році – оголошення лауреатом знаменитого композитора Леоніда Десятникова за музику до фільму “Мішень”, незважаючи на те, що в номінації також був Едуард Артем’єв, який писав музику до фільмів Андрія Тарковського, Микити Михалкова, Андрія Кончаловського. Десятников писав музику до різних балетів і театральних постановок, у тому числі і для Великого театру, а з 1990-х років став писати музику до фільмів, серед яких “Кавказький бранець” і “Космос як передчуття” Олексія Учителя. Але за весь цей час він не отримав жодної “Ніки”, про що згадав режисер картини “Мішень” Олександр Зельдович, який отримав приз за Десятникова.

Дещо несподіваним виявилося рішення і щодо мультфільму – кращим анімаційним фільмом назвали “Ще раз”, над яким працювало кілька молодих режисерів з “Майстерні Олександра Петрова” – Олена Петрова, Тетяна Окружнова, Марія Архипова, Аліна Яхьева, Катерина Овчинникова, Наталя Павличева та Світлана Топорская. Вони випередили і “Домашній романс” Ірини Литманович, і “Заметіль” знаменитої Марії Муат.

Почесною премією за “Честь і гідність” на церемонії нагородили актора Олега Басилашвілі, який прийняв нагороду з рук Ельдара Рязанова і Геннадія Хазанова.
На церемонії вручили і низку спеціальних нагород, заснованих у 2012 році, – три золоті медалі відійшли режисерам Олексію Герману-старшому і Петру Тодоровському і артисту Олексію Баталова. Ще один спеціальний приз отримали за свою благодійну роботу актриси Чулпан Хаматова і Діна Корзун, що заснували фонд “Подаруй життя”.

При цьому на нагородження стався конфлікт – ведуча заключної частини церемонії Ксенія Собчак, кілька разів відвідувала акції опозиції, запитала Хаматову, стала б вона публічно виступати за прем’єра Володимира Путіна, якби не робота її фонду. Собчак мала на увазі випущений під час агітації перед президентськими виборами ролик, в якому актриса агітувала за Путіна, одного з кандидатів.

На питання Собчак зал засвистів, а сама Хаматова попросила ведучу не влаштовувати політичних обговорень на врученні кінонагороди, в цьому актрису підтримав Юлій Гусман. Актор Євген Миронов спробував “осадити” Собчак і заявив, що Хаматова і Корзун “роблять добру справу не заради реклами і не заради кількості переглядів по YouTube”, на відміну від Собчак.

ВІДЕО

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.