Новини світу. 3 квітня. США знову можуть стати головним двигуном зростання світової економіки у зв’язку з рецесією єврозони і уповільненням темпів розвитку економіки Китаю.

США, прапор
США знову стануть світовим лідером

Поліпшення ситуації на ринку праці, зростання фондового ринку та доступність кредитних коштів пояснюють зростання споживчої довіри і споживчих витрат. За даними агентства Bloomberg, індекс оптимізму американців знаходиться практично на докризовому рівні. Споживчі витрати в лютому виросли на 0,8% і досягли семимісячного максимуму.

“Ми наближаємося до приємного моменту. Ми підтримуємо самі себе: зростання зайнятості веде до зростання доходів і витрат”, – говорить глава дослідницької компанії Dcision Economics Inc. в Нью-Йорку Аллен Синай.

Американські споживачі в 2011 році витратили $10,7 трлн, тобто близько 70% ВВП, в той час як китайські споживачі витратили $7 трлн.

“Споживча економіка США є найбільшою в світі”, – додав Синай.

Міжнародні компанії також відзначають зростання продажів в США в останній час.

“Америка робить фантастичні речі”, – сказав виконавчий директор модного дому Gianni Versace SpA Джан Джакомо Феррарі.

Підйом економіки США відбувається на тлі ослаблення темпів зростання в Китаї та Європі. До недавнього часу Китай вважався двигуном світової економіки. Однак там був зафіксований рекордний за 15 років торговий дефіцит – $31,5 млрд за лютий. Прем’єр державної ради КНР Вень Цзябао в березні знизив прогноз зростання китайської економіки на 2012 рік з 8% до 7,5% вперше з 2005 року.

В єврозоні напередодні був зареєстрований новий рекорд безробіття – 10,8%. При цьому в кінці березня стало відомо, що число заявок на допомогу з безробіття в США впало до найнижчого рівня з 2008 року.

За словами аналітика з Alliance Bernstein LP Джозефа Карсона, все це означає, що зростання споживчого попиту в США – “це великий плюс для Європи та Азії, тому що компанії цих регіонів побачать зростаючий попит на свої товари і збільшать експорт”.

Американські споживачі були головними двигунами світової економіки з 1995 року до 2007 року, до світової фінансової кризи, що вибухнула в 2008 році.

За матеріалами газета.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.