Новини спорту. 21 квітня. Бігунка з ПАР Кастер Семеня кваліфікувалася для участі в Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні на дистанції 800 метрів.

Кастер Семеня була піддана гендерному тесту

На місцевих змаганнях спортсменка показала на цій дистанції результат 1 хвилина 59,58 секунди (час кваліфікації становить 1 хвилину 59,9 секунди).

Відповідно до правил, встановлених Олімпійським комітетом ПАР, спортсмен повинен двічі показати достатній для відбору на Олімпіаду результат: на національних та міжнародних змаганнях. Перший результат Семеня показала на чемпіонаті світу з легкої атлетики 2011 року в Тегу, де вона виграла срібну медаль.

Семеня отримала популярність після того, як її перемога на чемпіонаті світу з легкої атлетики в 2009 році викликала сумніви в її статевій приналежності, і вона була піддана гендерному тесту. В результаті спортсменка майже на рік була відсторонена від участі в змаганнях і повернулася у великий спорт лише влітку 2010 року. Тест підтвердив, що Семеня жінка.

Олімпіада в Лондоні почнеться 27 липня 2012 року. Олімпійською чемпіонкою на дистанції 800 метрів на даний момент є кенійська бігунка Памела Джелімо. Чемпіонкою світу – росіянка Марія Савінова.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.