Новини культури. 26 квітня. Соліст Львівської опери, народний артист України Ігор Кушплер загинув в автокатастрофі на території Польщі.

Ігор Кушплер загинув 24 квітня

“У Польщі Ігор був у складі журі одного з вокальних конкурсів. Вночі він повертався додому на машині. Сам був за кермом. Що саме сталося в дорозі, ми поки не знаємо”, – розповідав товариш по театру, учень і друг загиблого Віталій Загорбенський.

Ігор Кушплер загинув 24 квітня. Друзі-музиканти цю дату називають нещасливою. Вони провели трагічну паралель – 33 роки тому саме в цей день зник друг і колега ІгоряВолодимир Івасюк. Познайомилися вони в 1976 році і дружили до самої смерті композитора. Відомі пісні Івасюка “Літо пізніх жоржин” і “Нам спокій, друже, тільки сниться” вперше прозвучали саме у виконанні Ігоря Кушплера.

Як розповідали знайомі співака, він захоплювався талантом Пласідо Домінго, Лео Нуччі, Лучано Паворотті. А на першому курсі навчання в училище в Самборі його навіть охрестили українським Робертіно Лоретті.

Ігор Кушплер був дуже уважним до всіх, ніколи і нікому не відмовляв щось порадити або в чомусь допомогти, – згадує Олена Храмова. – На його обличчі завжди сяяла усмішка. Він був нескінченно добрим і сонячним людиною”.

Колеги розповідають, що Ігор Федорович у свої 63 роки був дуже спортивним і підтягнутим. Він дбав про свій зовнішній вигляд і зізнавався, що не любить огрядних акторів. Навіть ділився з друзями особистим рецептом, як тримати форму: відмовитися від цукру, солодкого, білого хліба і масла, а ось все інше можна їсти в необмеженій кількості.

Тіло Ігоря Кушплера повинні доставити завтра до обіду. А поховають оперного співака на Личаківському кладовищі.

“Попередньо прощання з Ігорем Кушплером заплановано на п’ятницю, – говорить Віталій Загорбенський. – Воно відбудеться в приміщенні Оперного театру. Говорити щось більш точно до того, як до Львова доставлять його тіло, складно”.

Досьє 

Ігор Федорович Кушплер народився в селі Покрівці у Львівській області 1 січня 1949 року. Творчий шлях розпочав у 16 ​​років в ансамблі “Верховина”.

Закінчив вокальний і диригентський факультети Львівської консерваторії, після чого працював в обласній філармонії.

В Оперному театрі пропрацював 32 роки. Серед репертуару Кушплера було більше чотирьох десятків партій, в їх число входили опери “Набукко”, “Ріголетто”, “Аїда”, “Трубадур”, “Украдене щастя”, “Тарас Бульба” та багато інших.

Ігор Кушплер був одружений з деканом одного з факультетів Львівської національної музичної академії імені Лисенка Адою Сергіївною, з якою виховав двох дочок.

За матеріалами kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.