Новини світу. 21 квітня. Суд Північної Кароліни 20 квітня замінив смертну кару на довічне ув’язнення засудженому за вбивство афроамериканцю, мотивувавши рішення тим, що початковий вирок міг бути винесений у зв’язку з расовою упередженістю.

Вперше закон про расову справедливості був застосований на практиці

Суд виніс постанову про пом’якшення вироку Маркусу Робінсону (Marcus Robinson) на підставі прийнятого в 2009 році закону про расову справедливість.

Відповідно до нього, засуджений на смертну кару може претендувати на її заміну довічним ув’язненням у випадку, якщо є підстави вважати, що расова приналежність злочинця могла вплинути на первинний вирок.

Суддя зробив висновок, що у випадку з Робінсоном така дискримінація дійсно мала місце, оскільки дев’ять з дванадцяти присяжних у його справі були білими. Крім цього, на етапі відбору присяжних до початку процесу звинувачення відхилило половину потенційних чорношкірих кандидатів, у той час як серед білих кандидатів прокуратуру не влаштували лише 15 відсотків з них.

Як наголошується, представники прокуратури вже заявили про те, що оскаржуватимуть пом’якшення вироку.

Справа Робінсона стала першим випадком, коли закон про расову справедливість був застосований на практиці. Як зазначає BBC News, в Північній Кароліні у закону багато противників, які вважають, що він фактично може призвести до повної заборони на смертну кару.

Маркус Робінсон був засуджений до смерті за вбивство білого підлітка, вчинене в 1991 році, коли злочинцеві було 18 років. Один раз після винесення вироку йому встигли призначити дату страти, проте після цього суд надав йому відстрочку.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.