Новини світу. 27 квітня. Зниклого безвісти моряка-одиночку Стіга Лундвелла знайшли після 78 днів поневірянь в Індійському океані.

Яхтсмен 78 днів чекав порятунку в Індійському океані

66-річний шведський яхтсмен відправився у плавання в липні минулого року з Великобританії. Він збирався сам подолати на крихітному семиметровому судні Sea Star Атлантичний і Індійський океани. Кінцевим пунктом подорожі мала бути Австралія.

Все йшло благополучно, поки 30 січня його яхта не потрапила в сильний шторм в 800 км від південно-східного узбережжя Африки.

“Це був дуже сильний шторм, який раптово почався посередині ночі”, – розповів Лундвелл.

Ураганний вітер пошкодив щоглу “Морський Зірки”, а сильні хвилі, захлеснули яхту, вивели з ладу радіостанцію і позбавили відважного моряка запасів їжі.

Через кілька днів після шторму Лундвеллу вдалося спорудити тимчасову щоглу. Завдяки цьому він отримав можливість хоч якось керувати судном, однак воно як і раніше не могло взяти потрібний курс і рухалося, в основному, за течією.

Лундвеллу, що мав великий досвід морських мандрів, довелося серйозно обмежити себе в харчуванні. Він пив дощову воду, яку збирав у відра, що стояли на палубі. Така дієта незабаром дала про себе знати. Через кілька тижнів моряк схуд на 20 кілограмів.

Лундвелла вже майже покинули сили, коли минулого тижня його підібрали на грецьке судно. До цього моменту на борту яхти залишалося всього 10 л прісної води і одна сигнальна ракета.

Екіпаж судна доставив Лундвелла в південноафриканський порт Річардс-Бей. Незабаром він вилетів в Кейптаун, а потім – на батьківщину до Швеції. При цьому виявилося, що весь цей час Лундвелла шукали південноафриканські рятувальники, до яких звернулися в лютому його стривожені друзі.

Зараз Лундвелл приходить до тями.

“Я все ще дуже слабкий, мені потрібно відновити сили. Я до сих пір ходжу як п’яний”, – розповів мандрівник. Відповідаючи на питання, відправиться він знову в плавання, сміливець відповів: “Так. Але на невеликі відстані. І ніколи через океани”.

За матеріалами Утро.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.