Новини науки. 18 квітня. Якщо ви зробите крок в чорну діру, ви відчуєте себе тюбиком зубної пасти, з якого хтось видавлює вміст.

В чорній дірі почуватиметесь як тюбик з пастою

Про це розповідає американський вчений-астрофізик Чарльз Лю.

За його словами, коли якийсь об’єкт перетинає горизонт подій – точку неповернення з чорної діри, починають діяти ті ж закони фізики, які викликають на Землі припливи океанів. Сила гравітації зменшується в міру збільшення відстані, тому, чим ближче Місяць до Землі, тим сильніше діє його тяжіння на нашу планету.

Земля трохи витягується в бік Місяця, це зовсім незначні зміни, щоб ми їх відчули, але вода на поверхні нашої планети починає текти вздовж подовженою осі”, – відзначає вчений.

Поблизу чорної діри, продовжує астрофізик, розміром із Землю гравітація набагато сильніша, і діра почне розтягувати вас в напрямку до себе, тобто відбудеться те, що ми умовно називаємо “засмоктуванням”.

“В кінцевому підсумку ви розтягнеться настільки, що перетворитеся на потік субатомних частинок, що рухаються в напрямку діри. Але, оскільки ваш мозок розпадеться на атоми майже миттєво, цей факт не встигне сильно вас засмутити”, – зауважує Чарльз Лю.

Водночас інша справа, якщо людину занесе в більшу діру.

“Наприклад, на горизонті подій чорної діри розміром з Сонячну систему приливні сили не такі потужні. Це, можливо, дозволить вашому тілу зберегти структуру, однак у цьому випадку вас будуть чекати пригоди у викривленому просторі та часі. Перш, ніж ви потрапите в чорну діру, ви будете рухатися в її напрямку з постійно зростаючою швидкістю, поки ця швидкість не наблизиться до швидкості світла”, – відзначає вчений.

“Чим швидше ви будете нестися в просторі, тим повільніше буде ваш рух у часі, поки час фактично не зупиниться для вас. Тоді ви зможете побачити всі об’єкти, що потрапили в чорну діру раніше вас, причому одночасно, а обернувшись – все, що ніколи в неї не потрапить. Вся ця історія постане перед вашими очима в одну мить, від Великого вибуху до згасання Всесвіту. Це було б найбільш захоплюючою подорожжю, яку тільки можна собі уявити. Якби це було можливо”, – розповів Чарльз Лю.

За матеріалами factroom

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.