Новини України. 7 квітня. Поняття щастя в українців з роками скаче, як кардіограма.

Що українцям треба для щастя?

То ми всім задоволені, то розчаровуємося і скаржимося на життя. Так, в КМІС підрахували, що в нинішньому році щасливих людей у ​​нас стало трохи менше, ніж у 2011-му – 53% проти 63%, але все ж ми щасливішими, ніж, скажімо, у 2005 році.

Соціологи кажуть, що в Україні щастя залежить від матеріального благополуччя.

«В Європі пройшли цей етап, і тепер на відчуття щастя гроші не впливають, – говорить гендиректор КМІС Володимир Паніотто. – Згідно з опитуваннями, найбільше українців назвали себе нещасними у 2001 році. Це пояснюється поганою економічною ситуацією в країні. Але в 90-х було ще гірше. Потім щасливих людей ставало все більше, і пік припав на 2010 рік (65% щасливих). Цікаво, що в період кризи (2008-2010 роки. – авт.) рівень щастя все одно зростав.

У розпал кризи українці адаптувалися до змін і змогли черпати задоволення від життя в інших речах, не тільки в грошах. А вже після 2010-го знову почалася гонка за матеріальними благами».

Психологи кажуть, що негативно вплинути на щастя може і стабільність.

«Не обов’язково, щоб людина втратила роботу. Досить відчути себе менш щасливим через те, що в попередні роки, приміром, росла зарплата, а тепер все стало стабільно», – каже психолог Олексій Васильєв.

До речі, відчуття щастя залежить від освіти. Так, серед людей з вищою освітою 60% щасливі. А чоловіки трішки щасливішими за жінок – 54% проти 51%.

Думки простих українців про щастя теж різняться:

«Я стала найнещаснішою за 12 років. Через сина, – ділиться киянка Ірина Коваленко. – Він подорослішав, і я стала більше про нього хвилюватися».

А ось Марина з Харкова каже, що, навпаки, стала більш задоволеною життям:

«У сім’ї все благополучно, всі здорові, кар’єра моя успішна і зарплати вистачає».

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.