Новини світу. 9 квітня. Люди, які обирають книги в електронному форматі, читають більше, ніж ті, хто роблять ставку на паперові видання.

книги
Друковані книги досі популярніші за електронні

Про це свідчать результати опитувань, проведених організацією Pew Research Center серед жителів США.

Як зазначає Лента.ру, опитування показали, що прихильники електронного формату за рік в середньому прочитали 24 книги, в той час як решта – 15 книг.

Цифрові книги найчастіше читають з комп’ютера (42 відсотка опитаних) і з «читалки» на зразок Kindle або Nook (41 відсоток опитаних). Далі в порядку убування популярності йдуть стільниковий телефон і планшет.

Тим не менш, друковані книги за популярністю, як і раніше випереджають книги в електронному форматі. Проведене Pew Research Center в грудні 2011 року опитування показало, що хоча б одну друковану книгу за рік прочитали 72 відсотки американців, а хоча б одну електронну – лише 17 відсотків. Хоча б одну аудіокнигу за рік прослухали 11 відсотків респондентів.

Також з’ясувалося, що вибір між друкованою книгою або книгою в електронному форматі обумовлений ситуацією: 83 відсотка учасників опитування визнали, що цифрові книги зручніше в поїздках, проте 81 відсоток заявили, що зупиняться на паперовій книзі, якщо потрібно почитати дитині.

В опитуванні Pew Research Center взяли участь 2986 жителів США у віці 16 років і старше. Грант на проведення дослідження виділив Фонд Білла і Мелінди Гейтс.

Розвитку електронного читання перешкоджає те, що багато популярних книги продовжують виходити тільки в друкованому форматі. Наприклад, серія романів про пригоди Гаррі Поттера була офіційно переведена в електронний формат лише в березні 2012 року, через 15 років після виходу першої книги на папері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.