Новини України. 27 квітня. 5-ту вибухівку знешкодили сапери у Дніпропетровську.

Режим надзвичайного стану можливий лише для всієї країни

Утім, підстав для запровадження надзвичайного стану в Україні немає – вважає міністр юстиції.

Як стверджує Олександр Лавринович, такий режим можливий для всієї країни, а не для окремого регіону. На вулиці Дніпропетровська, де пополудні сталася серія вибухів, виїхали БТР за автоматниками. Місто патрулюють внутрішні війська та посилені загони міліції.

Мешканці панікують – у центрі після вибухів з перебоями працює мобільний зв’язок. Їх закликають бути уважними, звертати увагу на підозрілі предмети і одразу про це повідомляти.

Тим часом, експерти вважають, що вибухові прилади, ймовірно, були безоболонкового типу – про це свідчить характер уражень поранених. Вони травмовані уламками урн та інших предметів, а не начинням вибухівки. Про потужність приладів поки що нічого не відомо.

4 вибухи з інтервалом в 40, 20 та 10 хвилин пролунуали у центрі міста, прилади були в сміттєвих урнах. Усі місця вибухів – біля кінотеатру “Родіна”, у парках Глоби і Чкалова – розташовані в радіусі одного кілометра.

Кримінальну справу прокуратура порушила за статеттю “теракт“.

У Дніпропетровськ вилетів міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, з Києва із засідання уряду також виїхав губернатор області Олександр Вілкул, Генпрокурор Віктор Пшонка та голова СБУ Ігор Калінін. Президент сьогодні в Криму. Він назвав вибухи “викликом для країни”.

У лікарнях Дінпропетровська – 25 осіб із пораненннями різного ступеня. Одному важкому пацієнту провели ампутацію кінцівки. Москва вже заявила, що готова допомогти Україні в розслідуванні інциденту.

За матеріалами 5 канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.