Новини технологій. 28 квітня. Вперше за 14 років Nokia продала менше мобільних телефонів, ніж конкуренти. Samsung став лідером ринку за перший квартал 2012 року.

Samsung вперше обігнав Nokia

Фінська компанія тримала першість з 1998 року, продаючи більше телефонів, ніж конкуренти. Тепер Nokia втратила цей статус. Як підрахували аналітики Strategy Analytics, за перший квартал Samsung обійшов Nokia за кількістю поставок – 93,5 млн мобільних пристроїв проти 82,7 млн.

На відміну від Nokia топ-менеджмент Samsung вчасно зреагував на появу iPhone і не проспав бум смартфонів. Поки в Гельсінкі з останніх сил чіплялися за механічні клавіатури і операційну систему Symbian, в Сеулі вчилися робити пристрої на платформі Android.

Зараз Nokia, намагаючись повернути колишні позиції, кооперується з Microsoft. Видимих дивідендів цей союз поки що не приніс. Ще одним локомотивом продажів Nokia залишалися країни Азії і Африки, де дешеві телефони користуються попитом. Але й тут їй не вдалося утримати домінуючі позиції. Наприклад, в Китаї продажі Nokia за три місяці 2012 року впали на 60%. Для Samsung Китай та Індія залишаються основними регіонами зростання.

Сьогодні також стало відомо, пише М.Левін, що Samsung завершив перший квартал з виручкою в $ 39,7 млрд і рекордним чистим прибутком в $ 4,4 млрд. За аналогічний період Nokia отримала збитки в $ 1,2 млрд.

За матеріалами Forbes.ru

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.