Новини світу. 16 квітня. В Норвегії сьогодні розпочався суд над терористом Андерсом Брейвіком, якого звинувачують у вбивстві 77 осіб.

Андерс Брейвік не визнає норвезького суду

Онлайн-трансляцію процесу веде Норвезька мовна корпорація (NRK).

Засідання почалося о дев’ятій ранку за місцевим часом (11:00 за московським).

Брейвік привітав суд, піднявши праву руку. Як тільки йому було надано слово, обвинувачений заявив, що не визнає норвезький суд, оскільки уряд країни підтримує ідею мультикультуралізму.

Андерс Брейвік організував і виконав подвійний теракт в Норвегії 22 липня 2011. Спочатку він влаштував вибух в урядовому кварталі в Осло, а потім відправився в молодіжний табір правлячої партії на острові Утоя і відкрив вогонь по підлітках. Звинувачення наполягає, що жертвами терактів могли стати не менш 300 осіб.

Брейвік, без опору здався поліції, яка прибула на Утоя, визнав причетність до терактів, проте відмовився вважати себе винним. За його словами, його дії були необхідні, щоб звернути увагу норвезького суспільства на масовий приплив у Європу мігрантів-мусульман. Восени 2011 року психіатрична експертиза визнала Брейвіка неосудним, однак при повторному обстеженні перед початком суду експерти зробили висновок, що він здоровий.

Сам Брейвік заявляв, що повністю усвідомлював те, що робив і “шкодує тільки про те, що не пішов ще далі”. У суді він має намір пояснити свої дії “самообороною”.

Терорист також стверджував, що волів би довічний тюремний термін примусового лікування. Раніше ЗМІ повідомляли, що за скоєні злочини Андерсу Брейвіку загрожує ув’язнення на термін до 21 років.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.