Новини світу. 2 квітня. Росія вважає необгрунтованою постановку питання про незастосування сили проти Грузії.

Росія не може обіцяти спокій Грузії

Крім того російська сторона висловила стурбованість грузино-американськими навчаннями спрямованими «на якусь боротьбу з повстанцями», які  пройшли на території Грузії в березні.

Москва вважає необгрунтованою постановку питання про незастосування сили проти Грузії з боку Росії, заявив російський МЗС 2 квітня за підсумками чергової зустрічі в Женеві в рамках міжнародних дискусій з безпеки і стабільності в Закавказзі.

У зустрічі взяли участь делегації Республіки Абхазія, Грузії, Російської Федерації, США, Республіки Південна Осетія, а також представники ЄС, ООН і ОБСЄ, повідомляє прес-служба російського відомства.

«Грузинська сторона спробувала заблокувати пропозицію Російської Федерації, знову пред’явивши претензії про необхідність якоїсь заяви про незастосування сили проти Грузії з боку Росії. Представникам Тбілісі було в черговий раз вказано на необгрунтованість такої постановки питання, оскільки в серпні 2008 року саме грузинські війська здійснили акт агресії проти Південної Осетії, її народу і російських миротворців», – відзначає російський МЗС.

Російська сторона запропонувала прийняти спільну заяву учасників Женевських дискусій про незастосування сили в підтримку односторонніх зобов’язань у цій області, зроблених в кінці 2010 року президентами Грузії, Абхазії і Південної Осетії, і підтвердити загальну прихильність загальновизнаним нормам міжнародного права і положень Статуту ООН, включаючи принцип незастосування сили. Багато учасників і співголови висловили зацікавленість у детальному розгляді російського проекту на наступних раундах в Женеві, повідомив МЗС Росії.

Сторони обмінялися думками з питання про неправомірність використання терміну «окуповані території» стосовно нових реальностей на Південному Кавказі. Досягнуто домовленість про організацію в червні спеціальної експертної зустрічі для всебічного обговорення міжнародно-правових аспектів цього терміна.

Росія також дала роз’яснення з приводу запланованих на осінь регулярних командно-штабних військових навчань «Кавказ-2012» і висловила стурбованість грузино-американськими навчаннями.

Було, зокрема, підкреслено, що до участі в даних навчаннях не передбачається залучати військовослужбовців російських військових баз за кордоном і збройних сил інших держав. Одночасно увагу було звернуто на минулі на території Грузії в березні, грузино-американські навчання «Agile Spirit 2012», спрямованість яких на якусь «боротьбу з повстанцями» викликає занепокоєння в ряді держав Закавказзя.

Нагадаємо, 4 березня заступник голови МЗС РФ Григорій Карасін за підсумками чергового раунду Женевських консультацій з безпеки в Закавказзі заявив, що Росія не має наміру давати Грузії гарантії незастосування сили.

Джерело Зеркало недели 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.