Новини світу. 21 квітня. У Сан-Франциско закрився ресторан “Сем Во”, який прославився завдяки тому, що в ньому працював “найбрутальніший офіціант в світі”.

Ресторан "Сем Во" закрився

Власник закладу Девід Хо вирішив закрити його, оскільки контролюючі органи зажадали підвищення стандартів безпеки та поліпшення санітарних умов.

Ресторан “Сем Во”, розташований в китайському кварталі Сан-Франциско, існував більше 100 років. Він представляв собою типову забігайлівку: на вході відвідувачів зустрічала кухня, а сам зал знаходився на другому поверсі, де стояло кілька столиків. Подавали в ресторані традиційну китайську їжу.

У другій половині XX століття в “Сем Во” працював офіціант на ім’я Едзел Форд Фунг, який був відомий тим, що грубіянив клієнтам, лаявся, бив тарілки і скаржився на занадто маленькі чайові. Також він мав звичай прибирати зі столу до того, як клієнт повечеряв, критикував вибір відвідувачів, підсаджував незнайомих людей один до одного і відмовлявся давати клієнтам вилки.

Ім’я Фунга стало відомим завдяки лауреату Пуліцерівської премії журналісту Герберту Каену, що писав для San Francisco Chronicle. Він часто приходив в “Сем Во” і розмовляв з офіціантом, після чого писав про ці розмови. Саме Каен назвав Фунга “найгрубішим офіціантом в світі”, він же включив його в обов’язковий список пам’яток в путівнику по Сан-Франциско.

Фунг став героєм серії романів про Сан-Франциско “Міські оповідання” письменника Армістеда Мопіна. Крім того, на честь Фунга названа мережа продуктових наметів, відкритих на бейсбольному стадіоні Сан-Франциско.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.