Новини світу. 3 квітня. Безробіття в єврозоні побило рекорд 15-річної давності: більше 17 млн європейців перебувають у пошуку роботи, а це 10,8% від усього активного населення єврозони.

Безробіття
Європейська молодь сидить без роботи

Лідером з безробіття залишається Іспанія, де серед молоді без роботи сидить кожен другий.

Безробіття в єврозоні продовжує збільшуватися десятий місяць поспіль. Цей показник перевищив рекорд 1997 року – 10,8%, свідчать дослідження Eurostat.

За місяць кількість безробітних в 17 країнах єврозони зросла на 162 тисячі осіб, а за рік – на 1,47 млн. Зараз 17 млн 130 тис. європейців перебувають у пошуку роботи.

Лідером за кількістю безробітних залишається Іспанія – там без роботи сидять 23,6% економічно активних громадян. Причому, серед молоді (до 25 років) рівень безробіття на Піренеях досягає 50%, тобто кожен другий живе за рахунок батьків.

Трохи менше безробіття в Греції – 21% – це рекордний показник з часів введення євровалюти (2002 рік). За рік роботу в Греції втратили 1,030 млн громадян, а за рівнем молодіжного безробіття Греція навіть обганяє Іспанію: 51,1% молодих греків не можуть влаштуватися на роботу.

Замикає трійку антилідерів в єврозоні Португалія, де рівень безробіття становить 15%.

Найнижчий рівень безробіття зараз в Австрії (4,2%), Нідерландах (4,9%) і Люксембурзі (5,2%). А якщо порівнювати за кількістю молодих безробітних, то найменше їх у Німеччині – 8,2%. Приблизно аналогічна безробіття серед молоді в Австрії (8,3%) і трохи вище в Нідерландах (9,5%).

Статистика в Німеччині показала, що в країні не вистачає лікарів, математиків, інженерів, фахівців у галузі інформатики. На даний момент у ФРН відкрито близько 100 000 інженерних вакансій, і, за прогнозами, десятки тисяч фахівців підуть на пенсію в найближчі роки.

“Сьогоднішні випускники вузів мають хороші шанси знайти роботу”, – говорить економіст Коля Брідіс.

Лише 4% магістрів і 2-3% бакалаврів 2009 сидять без роботи і тільки 3-5% працюють на низькокваліфікованих посадах.

Рівень безробіття в Німеччині в лютому залишився на січневій позначці – 5,7%, у Франції показник також був стабільним – 10%.

У третій за величиною економіці регіону – Італії – безробіття підвищилося з 9,1% до 9,3%.

Що ж стосується всього Євросоюзу (27 країн), то там рівень безробіття за підсумками лютого залишився на рівні 10,2%. Пошуком роботи зайняті 24,5 мільйонів осіб.

За матеріалами euromag

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.