Новини України. 25 квітня. Органами прокуратури Львівщини внесено протест на рішення Турківської міської ради щодо перенесення пам’ятного знаку, який увічнює перемогу у Великій Вітчизняній Війні.

Прокуратура опротестувала перенесення меморіалу в Турці на Львівщині

Про це повідомила прес-служба прокуратури у Львівській області.

Зазначимо, на сесії Турківської міськради нещодавно було прийняте рішення перенести пам’ятний знак могили воїнів, загиблих у війні 1941-1945 років, а у разі виявлення людських останків – провести ексгумацію та перепоховати їх на місцевому кладовищі.

Проте, приймаючи вказане рішення, Турківська міська рада порушила вимоги чинного законодавства, відповідно до якого такі пам’ятні знаки, що увічнюють перемогу у Великій Вітчизняній Війні, зберігаються державою, а їх руйнування чи наруга карається законом.

Окрім того, органом місцевого самоврядування недотримана визначена законодавством процедура проведення перепоховання та ексгумації, відсутня відповідна проектна документація. Вказаною міською радою не отримано дозволів або від родичів загиблих, або від спеціально уповноважених органів державного контролю про перенесення пам’ятного знаку могили воїнів, чим грубо порушено законодавство України.

У випадку відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор Турківського району звернеться до суду із заявою про визнання акту незаконним.

Представники партії “Єдина Росія” наприкінці минулого тижня висловили намір зробити звернення Держдуми РФ до Верховної Ради України про неприпустимість таких рішень, як прийняла Турківська міська рада.

News Market

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.