Новини світу. 4 квітня. Президент Сербії Борис Тадич планує сьогодні виступити із заявою про свою відставку.

Борис Тадич йде у відставку

Метою такого кроку глави держави, чий термін повноважень закінчується в кінці 2012 р., є проведення дострокових виборів, повідомляє РБК.

Тимчасово виконуючим обов’язки глави держави з сьогоднішнього дня буде спікер парламенту Славіца Дукіч Деянович, яка має право призначити вибори глави республіки на 6 травня 2012 р. Місяцем раніше на цю ж дату було заплановано проведення загальних парламентських виборів і виборів до місцевих органів самоврядування.

Про своє рішення Тадич вже проінформував однопартійців-демократів, пояснивши свій крок бажанням зекономити бюджетні кошти шляхом проведення всіх виборів в один день. Очікується, що Тадіч також братиме участь в президентських виборах, у разі їх призначення. У разі перемоги це буде третій термін Тадича на посту Президента Сербії.

Разом з тим деякі політологи зазначають, що таким кроком Тадич бажає допомогти Демократичній партії залучити додатковий електорат – за даними соцопитувань, зараз вона поступається опозиційній Сербській прогресивній партії.

Балотуватися на пост Президента Сербії раніше заявив і міністр внутрішніх справ країни, голова Соціалістичної партії Івіца Дачич. Участь у передвиборній гонці візьмуть також лідер консервативної Сербської прогресивної партії Томіслав Ніколіч, голова Ліберально-демократичної партії Чедомір Йованович і колишній прем’єр-міністр Югославії Мілан Панич.

Чергові президентські вибори в Сербії мали пройти в кінці поточного року, глава держави обирається строком на п’ять років. Одна людина не може бути обраною на цей пост двічі. Тадич знову може балотуватися в Президенти Сербії, оскільки вперше був обраний главою держави в період існування іншої країни – державного об’єднання Сербії і Чорногорії, яке розпалося у 2006 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.