Новини України. 30 квітня. Президент Чехії не скасовував візит на Україну, оскільки він і не збирався туди їхати, заявив глава департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

Вацлав Клаус
Вацлав Клаус не збирався приїжджати в Україну, - МЗС

“Він нічого не скасовував, оскільки і не збирався їхати”, – сказав Волошин, додавши, що Прага спочатку повідомляла, що президент Чехії не буде брати участі в саміті.

Волошин вважає, що подібні повідомлення, що з’являються в ЗМІ, – це “нагнітання обстановки”.

Раніше в ЗМІ з’явилася інформація про те, що президент Чехії Вацлав Клаус скасував свою участь у саміті країн Центральної Європи, який відбудеться в середині травня в Криму. При цьому представник президента Чехії заявив, що це рішення пов’язане зі справою екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

“Тому говорити про те, що він скасував візит, неправильно – це просто нагнітання обстановки. Точно така ж ситуація, як з президентом Німеччини”, – зазначив він.

Раніше в ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що президент Німеччини відмовився приїжджати на ялтинський саміт лідерів Центральної Європи у зв’язку з політичною ситуацією на Україні. Зокрема, газета Sueddeutsche Zeitung з посиланням на неназвані джерела повідомила, що Гаук відмовився від поїздки в знак протесту проти того, як поводяться в Харківській колонії з екс-прем’єром Тимошенко.

У той же час представник МЗС України Волошин повідомив, що запрошення на саміт Центральної Європи розсилалися давно, і президент Німеччини, який був запрошений в якості почесного гостя, з самого початку повідомив, що в силу ряду причин утримається від поїздки. В українському зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що це було задовго до будь-яких скандалів за участю Тимошенко.

За матеріалами РИА НОВОСТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.