Новини світу. 13 квітня. Нове дослідження називає міфом уявлення про те, що жінок та дітей першими рятували, коли тонув корабель.

Титанків, корабель
Капітан "Титаніка" погрожував стріляти у тих, хто не буде підкорюватися

Дослідники університету Уппсала у Швеції проаналізували 18 випадків катастроф на морі, зокрема, звертаючи увагу на те, хто саме вижив, і виявили, що жінки мали менше шансів врятуватися, пише ВВС Україна.

Звіт учених свідчить, що найвищі шанси на виживання мали капітани та члени екіпажу.

Рідкісним винятком є катастрофа Титаніка, яка сталася 100 років тому, кажуть вчені. При цьому вона стала винятком завдяки капітану, який погрожував стріляти у тих, хто не буде підкорюватися.

Водночас зараз правило про порятунок першими жінок та дітей виглядає нормальною поведінкою під час надзвичайних ситуацій.

Автори дослідження, економісти Мікаель Еліндер та Оскар Еріксон кажуть, що капітан має право застосувати силу, щоби цього правила дотримувалися. Але, продовжують вони, як свідчить дослідження, поведінка в реальному житті найкраще може бути описана виразом “кожен сам за себе”.

Дослідження базується на даних про катастрофи, які мали місце в останні три століття та в яких опинилися близько 15 тисяч людей.

Дослідники також дійшли висновку, що ще менше переваг жінки мають у випадку катастроф британських кораблів. Крім того, за їхніми даними, тривалість морської катастрофи не впливає на кількість зусиль, докладених для порятунку жінок та дітей.

За матеріалами ВВС Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.