Новини світу. 10 квітня. У неділю, 8 квітня, помер Джек Треміел (Jack Tramiel), засновник компанії Commodore International, передає Forbes. Йому було 83 роки.

Джек Треміел, засновник компанії Commodore International

Треміел народився в 1928 році в Польщі, в єврейській родині. Під час Другої світової війни він потрапив в Освенцим, звідки був переведений в трудовий табір Ахлем. З табору в 1945 році його звільнили солдати американської армії.

У 1947 році Треміел емігрував в США і відкрив там підприємство з ремонту друкарських машинок. В середині 1950-х років він перебрався до Канади. Компанія Треміела, що отримала назву Commodore International, спочатку випускала калькулятори, а в 1977 році представила свій перший персональний комп’ютер Commodore PET.

Головними замовниками PET були навчальні заклади; у домашніх користувачів він не отримав широкого визнання через неможливість виводити кольорову графіку. Йому на зміну прийшов VIC-20, який підтримував колір. У комп’ютері використовувався 8-розрядний процесор 6502 виробництва MOS Technology з тактовою частотою в один мегагерц.

Найпопулярнішим комп’ютером Commodore International залишається Commodore 64, що з’явився в 1982 році. Його успіху сприяли просунуті для свого часу графіка і звук (для C64 було випущено безліч ігор) і невисока ціна – 595 доларів.

С64 випускався до 1994 року. За одинадцять з половиною років було продано 17 мільйонів комп’ютерів. Написані емулятори C64 для багатьох сучасних платформ, включаючи iOS і Android.

У 1984 році Треміел через конфлікт у компанії відійшов від управління Commodore International і купив частину компанії Atari, створивши на його основі Atari Corp. У 1985 році нове підприємство випустило 16-розрядний комп’ютер Atari ST.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.